Rocznica Poświęcenia Kościoła 08.10.2023

1. Nasz kościół był konsekrowany dnia 7 października 1894 roku przez Biskupa Płockiego Michała Nowodworskiego. Dzisiaj obchodzimy 129 rocznicę tego wydarzenia.

2. W przyszłą niedzielę 15 października – Dzień Papieski. Kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II przy ul. Grota – Roweckiego Święto Patrona Szkoły. Msza św. w naszym kościele o godz. 12.30. W przyszłą niedzielę przed kościołem, zbiórka do puszek na Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia – wspieranie nauki i formacji młodzieży uzdolnionej z ubogich rodzin.

3. W sobotę 14 października Święto Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Dyrektorom Szkól i Przedszkoli, Placówek Oświatowych, Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom, Pracownikom administracji i obsługi oświatowej życzymy Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego, radości z realizowanego powołania i ludzkiej życzliwości. Msza św. w intencji Nauczycieli, Pracowników Szkół, Przedszkoli i Instytucji oświatowych w sobotę 14 października o godz.18.00. Po Mszy św. rozważanie różańcowe prowadzą Nauczyciele.

4. W środę 11 października Różaniec Męski w ramach Nabożeństwa Październikowego.

5. “Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”. Zapraszamy na Mszę w intencji trzeźwości i wolności od nałogów w najbliższy czwartek 12 października o godz. 18.00. Po Mszy świętej różaniec w intencjach zapisanych w Księdze Próśb i Podziękowań Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, do której już od dziś można wpisywać swoje prośby o uwolnienie z nałogów oraz podziękowania za ich zwyciężenie.

6. Dzisiaj 08.10.23 zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku przygotowują się do przyjęcia 1. Komunii św. na spotkanie po Mszy o 12:30.

7. W naszej parafii odbędzie się kurs lektorski, przeznaczony dla osób chcących czytać w trakcie Liturgii. Pierwsze spotkanie w sobotę 14.10.23 o godz. 11:00 w kościele Zapisy u ks. Adama.

8. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza rodziców po utracie dziecka przed narodzinami, ich rodziny oraz osoby zainteresowane na konferencję poświęconą dzieciom zmarłym przed narodzeniem oraz prawom przysługującym rodzicom po poronieniu. Konferencja odbędzie się 14 października br. w kościele pw. Bożego Ciała w Łomży. Początek o godzinie 10:00. Program konferencji w gablocie z ogłoszeniami.

9. W sobotę 14 października w naszym kościele o godz. 10.00 pogrzeb dzieci utraconych – zmarłych przed urodzeniem.

10. Dzisiaj 8 października zapraszamy w imieniu wszystkich ostrowskich parafii na MĘSKI RÓŻANIEC na ulicach Ostrowi Mazowieckiej. Chcemy iść i modlić się na różańcu w męskim gronie dając świadectwo o wartości i sile modlitwy w życiu każdego mężczyzny, zawierzając rodziny, Ojczyznę i Kościół dobremu Bogu. Zaczynamy o godz. 19.00 w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza i przejdziemy ulicami naszego miasta do „Ogrodu Wniebowzięcia” przy parafii Wniebowzięcia NMP. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich mężczyzn. Niech Maryja nas prowadzi.

11. Zbliża się miesiąc listopad – można zamawiać modlitwy za zmarłych – zarówno roczne, jak i w nowennie różańcowej.

12. Prosimy o porządkowanie grobów. Śmieci zanosimy do pojemników do tego przeznaczonych. Nie zostawiamy przy alejkach, ani na innych grobach. W ramach segregacji śmieci prosimy by doniczki zawierające ziemię z zeschłymi kwiatami naturalnym składać nie do pojemników na śmieci, ale na miejsce odgrodzone i oznaczone – za pojemnikami na śmieci. Groby zaniedbane, na które nikt z rodziny nie złożył deklaracji dysponenta grobu, będą przechodzić do dyspozycji administratora cmentarza, czyli parafii.

13. Prosimy o wsparcie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży poprzez produkty rolne. Można też złożyć ofiarę pieniężną. Zbiórkę kończymy 31 października.

14. Organista Pan Andrzej Wróblewski roznosi osobiście opłatki na stół wigilijny. Opłatki są poświecone i takimi dzielimy się w wieczór wigilijny. Gdyby ktoś inny roznosił opłatki, prosimy nie przyjmować, są bowiem ludzie, którzy na różne sposoby pragną wyłudzić pieniądze.

15. Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku Filia w Ostrołęce mająca swoją siedzibę w Ostrołęce przy Alei Wojska Polskiego 44, zaprasza do podjęcia studiów licencjackich na kierunku ratownictwo medyczne. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

16. W tygodniku Idziemy ciekawe artykuły m.in. o różańcu: „Renesans Różańca”, o Matce Bożej Łaskawej – patronce Warszawy: „Patronka Warszawy”, o życiu ludzkim: „Jak budować cywilizację życia”, o raporcie na temat Kościoła w Polsce: „Ciągle śpiący kolos”, z dziedziny polityki; „Dramat na Kaukazie”.