5 Niedziela Wielkanocna 28.04.2024

1. W tym tygodniu, w środę pierwszego maja, rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe. W naszym kościele będzie ono sprawowane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym nabożeństwie. Zachęcamy do tej modlitwy – w wioskach w domach, przy krzyżach lub kapliczkach, a szczególnie w rodzinach.
  2. Dnia 1 maja – Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.
  3. W piątek 05. Uroczystość NMP – Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w naszym kościele w następujących godzinach: 7.00, 9.00; 11.00, 18.00. Msza św.  za Ojczyznę, z udziałem władz, służb mundurowych, organizacji, zakładów pracy, szkół, pocztów sztandarowych o godz. 11.00. Po Mszy św. uroczystości na Placu Wolności.
  4. Dzień 3 Maja – to święto narodowe i kościelne. Zachęcamy aby udekorować flagami  posesje, a także budynki  instytucji publicznych, szkół  i zakładów pracy. Zachęcamy  do wzięcia udziału  w organizowanej uroczystości.
  5. W piątek 3 maja nie obowiązuje powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych.
  6. Dnia 2 maja – Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta – w ramach nabożeństwa Majowego.
  7. W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00. W Pierwszą Sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu Rodziny Radia Maryja.
  8. Komunia św. rocznicowa w naszej parafii będzie 12 maja o godz. 12.30.
  9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 13-21.07.br. Więcej informacji i zapisy u ks. Mateusza.
  10. W dniach 6, 7, 8, maja ( poniedziałek, wtorek, środa )  w naszej parafii dni adoracji Najświętszego Sakramentu – nazywane 40 – Godzinnym Nabożeństwem. Msze św.  w poniedziałek, wtorek  i środę o godz.6.30; 7.00; 9.00; 11.00; 18.00. Zapraszamy w te dni dzieci młodzież, grupy parafialne, wszystkich parafian do adoracji Pana Jezusa w wystawionym Najświętszym Sakramencie.
  11. Odpust w naszej parafii św. Stanisława – Biskupa i Męczennika w środę    8 maja. Suma odpustowa o godz. 18.00.
  12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja NS przez WSNSiN oraz KŻR przy Wspólnocie.
  13. Zbliżają się wakacje, czas wypoczynku i regeneracji sił. Zachęcamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w 15-dniowych wakacyjnych rekolekcjach oazowych, które są dobra okazją by spędzić czas w otoczeniu pięknej górskiej przyrody i towarzystwie osób o podobnych wartościach, razem szukając obecności Boga – Źródła wszelkiego Dobra. Szczegóły na plakacie i u ks. Mateusza. Zapisy na stronie internetowej: oaza.pl/zapisy
  14. Przypominam o pracach wykonywanych i wykonanych w ostatnim czasie przy kościele: wymiana nagłośnienia   w kościele i na zewnątrz (prace  prawie ukończone), zostało zmienione  zewnętrzne oświetlenie kościoła   (wymieniono ok. 100 lamp), trwają prace  przy naprawie dachu na wieży kaplicy  w Prosienicy (po ziemie powstały tam poważne zacieki), trawa wymiana trawników  przy kościele. Prace są kosztowne.  Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na ten cel. Dziękuję za trzy  złożone ofiary indywidualne.
  15. W tygodniku Idziemy  artykuły o  historii: o NMP: „Maryja a kapłaństwo” „Jak opowiadać historię?”, „Będziemy Polakami?”, „Bohater  dwóch kontynentów”,  o UE : „Skazani  na Unię”, o przejściu  z judaizmu na katolicyzm: „Żyd katolik”, o I Komunii św.: „Komunie sprzed lat”, o pisaniu i czytaniu: „Świat bez pisma”, o finansach: „Brońmy złotego” a także wiele informacji z regionu, świata, Kościoła.