Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego dzisiaj w naszym kościele o godz. 15.00.  po koronce rozważania o  miłosierdziu. Przed kościołem zbiórka do puszek na dzieła prowadzone przez CARITAS.
 2. Jutro  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego ( przeniesiona z 25.03.)– jest to Dzień Świętości Życia. Msze św. będą sprawowane  w godz. :  30; 7.00; 11.00;  i 18.00. Będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego zagrożonego aborcją.
 3. Aby duchowo chronić dziecko, zagrożone aborcją, Bogu znane, możemy podjąć „Duchową Adopcję Dziecka Poczętego”. Duchowa Adopcja” trwa 9. Miesięcy – polega na: codziennej wskazanej modlitwie, codziennie odmawianej jednej tajemnicy różańca i dodatkowych, w miarę możliwości praktykach. Przy wyjściu z kościoła –ze stolików , lub z zakrystii można wziąć formularz „Duchowej Adopcji” i  go wypełnić. Z formularza odcinamy tę część, która zawiera nazwisko  i przynosimy do kościoła. Część, która zawiera modlitwę i zobowiązania,  zostawiamy dla siebie. Podjęcie Duchowej Adopcji jutro podczas Mszy świętych.
 4. W środę 10 kwietnia po mszy św. o godz. 18.00 „Męski Różaniec”. Zapraszają Rycerze Kolumba.
 5. “Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”. Zapraszamy na Mszę świętą w intencji trzeźwości i wolności od nałogów w najbliższy czwartek 11 kwietnia 2024 r. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie z p. Justyną Zientak – psychologiem, psychoterapeutą Oddziału Terapii Uzależnienia od Alkoholu w Choroszczy – na temat “Problem alkoholowy w rodzinie – jak sobie z nim radzić?”
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.12.30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.
 7. W przyszłą niedzielę VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego pod  hasłem: „Trwali w nauce Apostołów”.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Powołani  do Wspólnoty  –  Komunii z Bogiem  i bliźnimi w Kościele”.
 9. Zapraszamy serdecznie  na uroczystość upamiętnienia 84. rocznicy „Zbrodni Katyńskiej”. Obchody odbędą się 12 kwietnia (piątek) o godz. 12.00 na cmentarzu parafialnym w Ostrowi Mazowieckiej przy Mauzoleum “Córkom i Synom Ziemi Ostrowskiej”.
 10. Ponadto w związku z rocznicą „Zbrodni Katyńskiej” Muzeum – Dom Rodziny Pileckich zachęca do wzięcia udziału w cyklu spotkań pt. “Wieczór z historią”. Spotkania odbędą się w  Muzeum – Dom Rodziny Pileckich przy ul. Warszawskiej 4 w dniach 10 i 12 kwietnia 2024 r. :10 kwietnia o godz. 17.00 zaplanowane zostało spotkanie o poszukiwaniach i identyfikacji ofiar zbrodni komunistycznych. Wykład pt. “Powracamy po swoich” poprowadzi Krzysztof Szwagrzyk – Zastępca Prezesa IPN. Natomiast 12 kwietnia o godz. 18.00 organizatorzy zachęcają do uczestnictwa w spotkaniu z Krzysztofem Wyszkowskim działaczem opozycji antykomunistycznej PRL, członkiem Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.
 11. W niedzielę kwietnia 2024 r. w naszym kościele, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 odbędzie się koncert pod tytułem „Muzyka Objawienia” w wykonaniu zespołu „Kairos”, w którego skład wchodzą uczennice z klasy śpiewu i klasy wiolonczeli Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Ostrołęce. Koncert poprowadzi dr Dorota Pliszka, dyrektor Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowi Mazowieckiej. Utwory pochodzące ze wschodniej i zachodniej tradycji liturgicznej będą wykonywane z towarzyszeniem cytry – starożytnego biblijnego instrumentu. Koncert jest poświęcony muzyce, która od dwóch tysięcy lat towarzyszy rozprzestrzenianiu się Dobrej Nowiny z terenów Bliskiego Wschodu, poprzez obszary cywilizacji greckiej i rzymskiej, aż na ziemie polskie. Serdecznie zapraszamy!
 12. Msza św. na zakończenie roku szkolnego maturzystów w piątek 26 kwietnia o godz. 8.00. Zapraszamy maturzystów, nauczycieli i wychowawców, rodziców.
 13. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza chętnych na dwudniową pielgrzymkę do Wilna I okolic. Termin 31.08-01.09.2024. Koszt całkowity pielgrzymki 550zł. Osoby zainteresowane proszone o kontakt z ks. Maciejem opiekunem Wspólnoty.
 14. W tygodniku Idziemy ciekawe artykuły m.in. o Miłosierdziu Bożym : Natura Miłosierdzia”, Miłosierdzie w prawdzie”, o znaczeniu obrazów: „Wiara w obrazach”, o walce duchowej: „Walka o szczęście”, z dziedziny polityki: „Islamiści uderzają w Rosję”, o czytelnictwie: „Moje książki”, a także wiele informacji z Kościoła, regionu, świata.