3 Niedziela Wielkanocna 14.04.2024

1. Od dzisiaj do 20 kwietnia trwa Tydzień Biblijny pod hasłem: „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Dzisiaj Niedziela Biblijna pod hasłem „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie” i Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przed każdą Mszą św. czytanie Biblii – tekst: Dz 2,14-47”. Przed amboną wyeksponowane jest Pismo Święte. Zachęcamy do systematycznego czytania Pisma Świętego indywidualnie i w rodzinach. Niech w każdym domu będzie Pismo Święte. Umieśćmy go w widocznym miejscu, tak by było zawsze w zasięgu wzroku, ręki i by natchniony tekst docierał do naszego umysłu i formował serce.

2. Przy wyjściu z kościoła na stolikach, w koszykach, na karteczkach są cytaty z Dziejów Apostolskich. Prosimy, by wychodząc z kościoła każdy wziął kartkę z cytatami, w domu odczytał i by ten tekst towarzyszył w ciągu tegorocznego tygodnia biblijnego.

3. W najbliższą środę o godz. 18.00 Mszę św. odprawi ks. pułkownik Tomasz Kępa z Ordynariatu Wojskowego. W homilii powie o patriotyzmie i ojczyźnie w ujęciu bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Zapraszamy serdecznie.

4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego maturzystów w piątek 26 kwietnia o godz. 8.00. Zapraszamy maturzystów, nauczycieli i wychowawców, rodziców.

5. Dzisiaj w naszym kościele, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 odbędzie się koncert pod tytułem „Muzyka Objawienia” w wykonaniu zespołu „Kairos”, w którego skład wchodzą uczennice z klasy śpiewu i klasy wiolonczeli Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Ostrołęce. Koncert poprowadzi dr Dorota Pliszka, dyrektor Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowi Mazowieckiej, która rozpocznie swoją działalność 1 września tego roku. Utwory pochodzące ze wschodniej i zachodniej tradycji liturgicznej będą wykonywane z towarzyszeniem cytry – starożytnego biblijnego instrumentu. Koncert jest poświęcony muzyce, która od dwóch tysięcy lat towarzyszy rozprzestrzenianiu się Dobrej Nowiny z terenów Bliskiego Wschodu, poprzez obszary cywilizacji greckiej i rzymskiej, aż na ziemie polskie. Serdecznie zapraszamy!

6. Zbliżają się wakacje, czas wypoczynku i regeneracji. Zachęcamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w 15-dniowych wakacyjnych rekolekcjach oazowych, które są dobra okazją by spędzić czas w otoczeniu pięknej górskiej przyrody i towarzystwie osób o podobnych wartościach, razem szukając obecności Boga – Źródła wszelkiego Dobra. Szczegóły na plakacie i u ks. Mateusza. Zapisy na stronie internetowej: lomza.oaza.pl/zapisy

7. W sobotę 20 kwietnia w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza po Mszy Św. o godz. 18.00 WIECZÓR UWIELBIENIA,

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele Wielkanocny WIECZÓR UWIELBIENIA.

9. W przyszłą niedzielę w naszym kościele wystąpi zespół polsko – ukraiński z Tarnopola w Ukrainie, będą to artyści z Filharmonii w Tarnopolu. Zaśpiewają podczas Mszy świętych i po Mszach. Po Mszach świętych będzie można wspomóc ich działalność i wspieranie dzieci, których rodzice zginęli w wojnie z Rosją.

10. W tygodniku Idziemy ciekawe artykuły m.in. o Słowie Bożym: „Pokarm Słowa”, o sumieniu: „Sumienie: głos Boga”, „Prawo nie zastąpi sumienia”, o przygotowaniu dzieci do spowiedzi: „Dziecko idzie do spowiedzi, z dziedziny polityki: „Świat zdezintegrowany”.