Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym nasze rodziny, parafię, naszą Ojczyznę zawierzamy Jezusowi Chrystusowi Królowi. On bowiem jest naszym Panem i Zbawicielem.  Dzisiaj w czasie każdej Mszy św.  akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego N.S.P.J.
 2. W naszej parafii w od 25 (sobota) do 1 grudnia (piątek) przebywa Ikona św. Józefa  w wizerunku z Oratorium  św. Józefa  w Montrealu.  Peregrynacja Ikony  jest w parafiach, w których działa Grupa Parafialna Rycerzy Kolumba. Rycerze Kolumba zapraszają wszystkich do włączenia się  modlitewnego w czas nawiedzenia Ikony św. Józef w naszej parafii. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 oraz w poniedziałek, wtorek i czwartek różaniec i Litania do św. Józefa. W środę film o św. Józefie, w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 pożegnanie Ikony. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wyłożone modlitewniki pt.”Modlę się ze św. Jozefem” – cena 20 zł. Zachęcamy do nabycia. Przy Ikonie św. Józefa, na stoliku są do wzięcia obrazki ze św. Józefem i modlitwą zachęcamy do podejścia bliżej obrazu, modlitwy  i wzięcia obrazka. W piątek  w czasie Mszy św. o godz. 18.00 ofiary na tacę przeznaczone będą na Dom Samotnej Matki. Program nawiedzenia na plakacie w gablocie.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. W Adwencie codziennie o godz. 30, oprócz niedziel, będzie sprawowana Msza św. roratnia, poprzedzona odśpiewaniem Godzinek. Zapraszamy do licznego udziału w tej Mszy św. Rodziców i katechetów prosimy by przypominali dzieciom o uczestnictwie w roratach. Roraty dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 6.30. Dla młodzieży  w piątki o godz. 18.00. W czasie rekolekcji 4,5 6  grudnia roraty o godz. 7.00. Dla dzieci o godz. 9.00. Młodzież do bierzmowania  uczestniczy w roratach, po uzgodnieniu z animatorem. Zachęcamy  by dzieci   i dorośli przychodzili na roraty z lampionami.
 4. Od przyszłej niedzieli 3 grudnia do środy 6 grudnia w naszej parafii odbędą się Rekolekcje Adwentowe. Porządek Mszy św. z naukami we wszystkie dni będzie następujący:
  W niedzielę porządek niedzielny.
  Od 4 do 6 grudnia porządek następujący:
  godz. 7.00 Msza św. roratnia
  godz. 9.00 Msza św. dla dzieci które chodzą do szkoły po południu
  godz. 11.30 Msza św. dla wszystkich
  godz. 16.00 Msza św. dla dzieci, które chodzą do szkoły przed południem
  godz. 18.00 Msza św. dla wszystkich
  godz. 19.30 Msza św. dla  młodzieży do bierzmowania, ze szkół średnich i młodzieży pracującej.
  Rekolekcyjna spowiedź i Msza św. dla chorych we wtorek 5 grudnia  o godz. 11.30.
  W poniedziałek 4 grudnia o godz. 14.00 spowiedź i Msza św. w Prosienicy. We wtorek – 5 grudnia  o godz. 14.00 w Pałapusie. W środę 6 grudnia  o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym w Lubiejewie. Rekolekcje wygłosi ks. Michał Kieling – profesor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu , delegat Biskupa d.s. Życia Konsekrowanego Diecezji Kaliskiej.
 5. W tym tygodniu I Piątek i I Sobota Miesiąca Nabożeństwo po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele Adwentowy Wieczór Uwielbienia.
 7. Celem poprawienia słyszalności w naszym kościele trwa wymiana nagłośnienia. Jest już odczuwalna poprawa. Prace są kosztowne. Mam nadzieję, ze dzięki ofiarności parafian nie będzie problemu z uregulowaniem należności za wykonywane prace.
 8. Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy”. Ciekawe artykuły m.in. Chytrusie Królu „Oto Król wasz!” o kapłaństwie: „O kapłaństwie świeckich”,  o prawach wierzących: „Jakie prawa mają wierzący”, o Unii Europejskiej: „Czy bać się Unii?”, o sytuacji na Bliskim Wschodzie: „Dramatyczna sytuacja  rodzin na Bliskim Wschodzie”, a także wiele informacji z regionu, Kościoła, świata.