22 Niedziela Zwykła 28.09.2022

1. W czwartek dnia 1 września, w naszym kościele o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Zapraszamy Uczniów, Dyrekcje Szkół i Przedszkoli, Nauczycieli, Pracowników Placówek Oświatowych, Rodziców. Dzieci i Młodzież zachęcamy do spowiedzi na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 pobłogosławienie tornistrów, podręczników i zeszytów uczniów klas pierwszych Szkół Podstawowych.

3. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego informuje, że tegoroczne, ogólnopolskie dożynki odbędą się na Jasnej Górze w dniach 3 – 4 września br. Uroczysta Msza św. dziękczynna z błogosławieństwem wieńców żniwnych będzie odprawiona w niedzielę dnia 4 września br. o godz. 11:00 przed Szczytem Jasnogórskim. Plakat o ogólnopolskich dożynkach – w gablocie

4. Dożynki Gminne – Powiatowe odbędą się w sobotę 3 września w miejscowości Sielc. O godz. 12.00 rozpoczęcie. O godz. 12.30 Msza św. Dziękczynna na placu dożynkowym. Po Mszy św. festyn dożynkowy. Szczegóły programu w gablocie z ogłoszeniami.

5. Diecezjalne dożynki z dziękczynieniem za beatyfikację Stefana kardynała Wyszyńskiego odbędą się w niedzielę 11 września 2022 r. w Zuzeli. Początek o godz. 11.00. Msza św. pod przewodnictwem biskupa łomżyńskiego o godz. 12.00. Na tę uroczystość organizujemy wyjazd autokarem. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii lub kancelarii. Dziękując Bogu za zboże, owoce i płody ziemi, doceniając pracę rolników, weźmy udział w dożynkach ogólnopolskich, diecezjalnych, powiatowych, gminnych.

6. Zapraszamy na Pielgrzymkę Rodzin i Małżeństw na Jasną Górę w dniach 24-25 września 2022 r. Po drodze zwiedzanie muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Mariana

7. W sobotę 3 września, wspólnoty Ruchu Światło – Życie będą pielgrzymować do Katedry Łomżyńskiej, do Sanktuarium Matki Boskiej Pięknej Miłości. Młodzież, dzieci oraz małżeństwa z Kościoła Domowego chcą spędzić ten czas na wspólnej modlitwie i dzieleniu się doświadczeniem Oazy. Organizujemy wyjazd. Zapisy u ks. Mariana.

8. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek miesiąca. Godzina Święta i modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego po Mszy św. o godz. 18.00.

9. W tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca i Pierwsza Sobota Miesiąca. Msze św. i nabożeństwo o godz. 7.00 i 18.00. w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS Rodziny Radia Maryja.

10. W przyszłą niedzielę od godz. 13.30 – 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej oraz Koła Żywego Różańca przy wspólnocie.

11. Od przyszłej niedzieli powracamy do normalnego porządku Mszy św. O godz. 16.00 będzie Msza św. dla młodzieży. W niedzielę – w kaplicach Msze św. będą sprawowane w następujących godzinach: Prosienica godz.10.00, Pałapus godz. 11.30, Lubiejewo –w każdą 1 i 3 niedzielę miesiąca o godz. 8.30.

12. Dnia 8 września, w Święto Narodzenia NMP, zapraszamy na naszą pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Wąsewie. Zapraszamy wszystkich chętnych. Apel szczególny kierujemy do młodzieży. Zapraszamy nauczycieli i katechetów do pomocy w przemarszu i utrzymaniu porządku. Szczegóły pielgrzymki w przyszłą niedzielę. Szczegóły pielgrzymowanie podamy w przyszłą niedzielę.

13. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Łomży zaprasza kandydatów pragnących podjąć kształcenie w Instytucie o specjalności Organista, na przesłuchanie kandydatów w dniu 3.09. 2022 r. (sobota) o godz. 9.00 w siedzibie DIMK w Łomży (gmach Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży , Plac Jana Pawła II nr 1 w Łomży.). Więcej informacji w gablocie z ogłoszeniami.

14. W dzisiejszym tygodniku Idziemy” ciekawe artykuły o św. Monice: „Spełnione nadzieje św. Moniki”, o ewangelicznej pokorze: „Pokorny ostatni, który okaże się pierwszym”, o należnych Polsce reparacjach wojennych: „Zawikłana historia reparacji”, o dramatach wojennych: „Wojna i ludzkie tragedie, a także wiele ciekawych informacji z regionu, Kościoła i świata.