33 Niedziela Zwykła 19.11.2023

1. W przyszłą niedzielę 26 listopada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz.18.00 Litania do NS Pana Jezusa i Akt Poświęcenia.
  2. W środę 22 listopada   wspomnienie św. Cecylii, patronki twórców muzyki kościelnej, chórzystów, kantorów, zespołów muzycznych i śpiewów liturgicznych. Msza św. w intencji Pana Organisty, Chóru, Scholi młodzieżowej i dziecięcej Diakonii muzycznych grup parafialnych w środę 22 listopada  o godz. 18.00.
  3. Dnia 21 listopada – we wtorek imieniny Biskupa Diecezjalnego  Janusza Stepnowskiego. Pasterza diecezji polecamy modlitwom wiernych.
  4. W naszej parafii w od 25 listopada (sobota) do 1 grudnia (piątek) będzie przebywać Ikona św. Józefa  w wizerunku z Oratorium  św. Józefa  w Montrealu.  Peregrynacja Ikony  jest w parafiach, w których działa Grupa Parafialna Rycerzy Kolumba. Początek peregrynacji  w sobotę  o godz. 18.00. Rycerze Kolumba zapraszają wszystkich do włączenia się  modlitewnego w czas nawiedzenia Ikony św. Józef w naszej parafii.
  5. Dzisiaj homilię głosi ks. Maksym Padlewski z Ukrainy. Po Mszy św. przed kościołem będzie można wspomóc jego działalność duszpasterska prowadzoną w warunkach wojny.
  6. W tygodniku Idziemy ciekawe artykuły m.in.: o pomocy charytatywnej: „Jak pomagać”, „Strefy ubóstwa”, „Wolontariat daje radość”, o modlitwie: „O co się modlić” z dziedziny polityki: „Realizm a sprawa ukraińska”, o posłudze organisty: „Zawód organista”, a także wiele wiadomości ze świata, regionu, Kościoła.