31 Niedziela Zwykła 05.11.2023

1. W sobotę 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 7.00; 9.00; 11.00; i 18.00. Msza św. za Ojczyznę – z udziałem władz, o godz. 11.00. Po Mszy św. – dalszy ciąg uroczystości pod pomnikiem na placu Wolności. Udekorujmy flagami narodowymi urzędy, instytucje, szkoły, zakłady pracy, domy i posesje.

2. W sobotę 12 rocznica prekonizacji naszego Biskupa Janusza Stepnowskiego Biskupem Łomżyńskim. Pasterza Diecezji polecamy modlitwom wiernych.

3. Dzisiaj adoracja NS Wspólnoty NS i Niepokalanej oraz KŻR przy Wspólnocie po Mszy św. o godz. 12.30 do 16.00.

4. Zapraszamy na listopadowy Wieczór Uwielbienia w radości świętych, który odbędzie się w dziś, po Mszy św. o godz. 18.00. Uwielbiajmy Pana w obecności świętych!

5. Jutro – 6 listopada po Mszy św. o godz.18.00 adoracja NS w ciszy – Odnowy w Duchu Świętym.

6. W środę 8 listopada, po Mszy św. o godz. 18.00 Męski Różaniec. Do modlitwy mężczyzn zaprasza grupa parafialna „Rycerze Kolumba” .

7. “Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”. Zapraszamy na Mszę w intencji trzeźwości i wolności od nałogów w najbliższy czwartek 9 listopada o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie tematyczne w sali parafialnej.

8. Za tydzień, 12 listopada, po Mszy św. o 12.30, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św., na spotkanie.

9. Ks. Krystian wraz z Animatorami zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.

10. Zapraszamy na warsztaty pisania ikon. Informacje i zapisy u ks. Adama.

11. W tym roku Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Wyszkowie, w sobotę 25 listopada. Zapraszamy do udziału kandydatów do bierzmowania, młodzież licealną oraz studentów. Zapisy u ks. Krystiana tel. 603813277.

12. W piątek 10 listopada br. o godz. 19.30 w katedrze w Łomży odbędzie się widowisko historyczno – religijne „NON POSSUMUS” poświęcone Prymasowi Polski, bł. Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu. Reżyseria Sławomir Konarzewski. Organizatorzy zapraszają. Plakat w gablocie.

13. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Muzeum Diecezjalnym w Łomży, ul. Giełczyńska 20A, 12.11.br. (niedziela) o godz. 17.00 odbędzie się koncert; „Śpiewajmy Niepodległej. W programie pieśni Stanisława Moniuszki, w wykonaniu Chóru Kameralnego z Ostrołęki, następnie śpiewanie pieśni patriotycznych.

14. Dzisiaj w naszej parafii dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Ofiary do puszek przed kościołem na „Kościół w potrzebie” – pomoc dla chrześcijan prześladowanych za wyznawanie wiary.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy ciekawe artykuły o czyśćcu : „Czyściec: Miłość, nie tortury”, o hospicjach: „Hospicjum to także życie”, o Mszach św. gregoriańskich: „Przepustka do nieba?”, o ostatnich wyborach: „Ani iluminacja, ani armagedon” Jest też do nabycia „L’Osservatore Romano” i „Misyjne drogi”.