29 Niedziela Zwykła 22.10.2023

1. Dzisiaj Niedziela Misyjna pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”.

2. W środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek nabożeństw następujący: 7.00; 9.00, 11.00. po Mszy św. o godz. 11.00 przejście indywidualne na cmentarz. Na cmentarzu grzebalnym, w kaplicy nabożeństwo różańcowe za zmarłych o godz. 12.30, po nim procesja po cmentarzu. Wieczorem Msza św. o godz. 18.00. Dnia 1 listopada nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i 16.00.

3. W czwartek 2 listopada „Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych”, inaczej „Dzień zaduszny”. Porządek Mszy św. w kościele następujący: 7.00; 9.00(Msza św. z Jutrznią za zmarłych); 11.00; i 18.00 (Msza św. z Nieszporami za zmarłych). O godz.12.30 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych w kaplicy cmentarnej, a po Mszy św. procesja różańcowa po cmentarzu.

4. Przyjmujemy prośby na modlitwy za zmarłych – roczne i w nowennie różańcowej

5. Nowennę różańcową za zmarłych rozpoczniemy w piątek – 3 listopada. Będzie ona trwała do 11 listopada włącznie. Nowenna rozpoczynać się będzie o godz. 17.00.

6. Uprzejmie Prosimy, by przy porządkowaniu grobów śmieci zanosić do pojemników – nie zostawiać przy alejkach ani na innych grobach. Cmentarz należy do miejsc sakralnych. Należy się zatem na nim godnie zachowywać.

7. Do końca października trwa jesienna zbiórka na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.

8. W ramach Nabożeństwa Październikowego zapraszamy na “Różaniec z Pasją” w najbliższy piątek 27 października po Mszy świętej o godz. 18.00.Zamiast rozważań konkretnych tajemnic będą fragmenty filmu Mela Gibsona pt. „Pasja”. Wybrane obrazy z filmu posłużą by kontemplować wydarzenia zbawcze zawarte w tajemnicach bolesnych z życia Jezusa Chrystusa. Chcemy w ten sposób wejść razem z Maryją w istotę modlitwy różańcowej, którą jest m.in. kontemplacja.

9. „Ulmowie. Nie ma większej miłości”. To tytuł wykładu historycznego, o błogosławionej rodzinie Ulmów z Markowej, zamordowanej przez Niemców w 1944 r. za ukrywanie Żydów. Wykład odbędzie się w piątek 27. 10. 2023 r. o godz. 17.00 w Muzeum – Dom Rodziny Pileckich. Wykład poprowadzi ks. dr Jan Okuła. Organizatorzy zapraszają.

10. Dzisiaj w Polsce liczenia wiernych uczestniczących w Msz św.

11. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy. Ciekawe artykuły o misjach: „Misje: wspólna sprawa”, o apostolstwie: „Ciche apostolstwo”, o tym, co irytuje ludzi w kościele: „Jak wygonić ludzi z kościoła?” o wojnie na Bliskim Wschodzie: „Wojna o wszystko”.