28 Niedziela Zwykła 15.10.2023

1. Dzisiaj 15 października – Dzień Papieski pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja Życia”. Kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II przy ul. Grota – Roweckiego Święto Patrona Szkoły. Msza św. w intencji szkoły w naszym kościele o godz. 12.30. Dzisiaj przed kościołem, zbiórka do puszek na Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia – wspieranie nauki i formacji młodzieży uzdolnionej z ubogich rodzin.

2. Zachęcamy do obejrzenia wystawy w kościele prac uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II pod hasłem: „Święty Jan Paweł II – cywilizacja życia” i „Życie darem Boga”

3. W środę Święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona Lekarzy i Służby Zdrowia. Jest to dzień wdzięczności i modlitwy za Lekarzy, Pielęgniarki , Ratowników, wszystkich Pracowników Służby Zdrowia. Lekarzy, Pielęgniarki, wszystkich Pracowników Służby Zdrowia polecajmy Panu Bogu we Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. rozważanie różańcowe prowadzi Służba Zdrowia.

4. Przyjmujemy prośby o modlitwy za zmarłych, zarówno w wypominkach rocznych, jak i w nowennie różańcowej.

5. Uprzejmie prosimy, by na cmentarzu, przy porządkowaniu grobów, śmieci zanosić do pojemników. Doniczek z zesuniętymi kwiatami naturalnymi nie wrzucamy do pojemników na śmieci, lecz składujemy w miejscu do tego przeznaczonym,

6. Cmentarz należy do miejsc sakralnych. Należy się zatem na nim godnie zachowywać. Nie należy palić papierosów, ani wprowadzać psów. Zabronione jest wjeżdżanie autami na cmentarz, za wyjątkiem ciężarówek wywożących śmieci i samochodów obsługi cmentarza.

7. Na cmentarzu grzebalnym zdarzają się kradzieże pasyjek, zniczy, kwiatów. Tych, którzy to czynią wzywamy do opamiętania. Przykazanie „Nie kradnij” obowiązuje wszystkich – zawsze i wszędzie. Nasilenie kradzieży na cmentarzach odczuwa się w czasie porządkowania grobów przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zausznym. Porządkując groby nie pozostawiajmy obok torebek czy portfeli i innych rzeczy, lecz miejmy je przy sobie.

8. W przyszłą niedzielę Niedziela Misyjna. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Misje Święte.

9. Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza zaprasza na kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA, który odbędzie się w sobotę 21 października po Mszy św. o godz.17.30 pod hasłem „Nie zostawię was sierotami. Przyjdę do was”.

10. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego serdecznie zaprasza na uroczystą Mszę świętą w intencji księży, zakonników i zakonnic diecezji łomżyńskiej pomordowanych i prześladowanych w latach 1939-1989. Będzie ona sprawowana w katedrze łomżyńskiej w niedzielę 22 października 2023 roku o godz. 10.00 pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Plakat – zaproszenie w gablocie.

11. Dzisiaj referendum i wybory. Zachęcam do pójścia na wybory. To nasze prawo i obowiązek. Wybieramy zgodnie z naszym sumieniem formowanym Ewangelią.

12. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy. W tym tygodniu ciekawe artykuły m.in. o św. Janie Pawle II: „Ważny dla świata”, „Nauczanie dla przyszłości”, „Przeciw kulturze śmierci”, o lekarzach: „Kto będzie nas leczył?”, o utrzymaniu porządku w świątyniach” „”Kościelne porządki”, o modlitwie i życiu” „Kiedy życie staje się modlitwą”.