26 Niedziela Zwykła 01.10.2023

1. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy do modlitwy październikowej. W naszym kościele nabożeństwo październikowe po Mszy św. o godz.18.00. Dla dzieci od poniedziałku do piątku nabożeństwo o godz. 17.30. W sobotę i niedzielę dzieci przychodzą na nabożeństwo z dorosłymi. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w rodzinach.
  2. Dzisiaj Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Patronki Sióstr Terezjanek. Módlmy się w intencji Sióstr posługujących w naszej parafii i o nowe powołania do Zgromadzenia. Msza św. w intencji Sióstr o godz. 18.00.
  3. Nasz kościół był konsekrowany dnia 7 października 1894 roku przez Biskupa Płockiego Michała Nowodworskiego. W przyszłą niedzielę 8 października będziemy obchodzić 129 rocznicę tego wydarzenia.
  4. W sobotę 7 października 2023 r. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Osuchowej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Do udziału w niej zapraszamy  wszystkie osoby, którym bliska jest modlitwa różańcowa. Początek o godz. 10.00, Wyjazd indywidualny.
  5. W sobotę 14  października w naszym kościele  o godz. 10.00 pogrzeb dzieci utraconych – zmarłych przed urodzeniem.
  6. W niedzielę 15 października   Dzień Papieski.
  7. W przyszłą niedzielę 08.10.23 zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku przygotowują się do przyjęcia 1. Komunii św. na spotkanie po Mszy o 12:30.
  8. Dzisiaj po Mszy św.ogodz.16.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.
  9. W naszej parafii odbędzie się kurs lektorski, przeznaczony dla osób chcących czytać w trakcie Liturgii. Pierwsze spotkanie w sobotę 14.10.23 o  11:00 w kościele  Zapisy u ks. Adama
  10. Zbliża się miesiąc listopad – można zamawiać modlitwy za zmarłych – zarówno roczne, jak i w nowennie różańcowej.
  11. W niedzielę 8 października, w imieniu ostrowskich parafii, zapraszamy wszystkich mężczyzn na MĘSKI RÓŻANIEC na ulicach Ostrowi Mazowieckiej. Chcemy modlić się na różańcu w męskim gronie dając świadectwo o wartości i sile modlitwy w życiu mężczyzny, zawierzając nasze rodziny, Ojczyznę i Kościół Panu Bogu. Zachęcamy mężczyzn, mężów, ojców z synami, dziadków i młodzież. Zaczynamy o godz. 19:00 w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza i przejdziemy ulicami miasta do Ogrodu Wniebowzięcia  przy parafii Wniebowzięcia NMP. Zapraszamy.
  12. Od tego tygodnia Organista Pan Andrzej Wróblewski rozpocznie osobiście roznosić opłatki na stół wigilijny. Opłatki są poświecone i takimi dzielimy się w wieczór wigilijny. Gdyby ktoś inny roznosił opłatki, prosimy nie przyjmować, są bowiem ludzie, którzy na różne sposoby pragną wyłudzić pieniądze.
  13. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja NS Wspólnoty NS i Niepokalanej oraz KŻR przy Wspólnocie
  14. Jutro po nabożeństwie październikowym adoracja NS w ciszy Odnowy w Duchu Świętym.
  15. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia prowadzony przez wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca dzisiaj, po Mszy św. o godz. 00 i nabożeństwie październikowym. Wspólnie trwajmy przed Panem w Eucharystii.
  16. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek, na dzieła  prowadzone przez
  17. W tygodniku Idziemy ciekawe artykuły m.in.: aniołach: „Aniołowie są przy nas”, o społeczeństwie konsumpcyjnym” „Antidotum na konsumpcję”, o św. Franciszku” „Święty nie tylko od ekologii”, o  migracji: „Religia a kryzys  migracyjny”, o misjach: „Misyjność  naturą Kościoła”.