25 Niedziela Zwykła 24.09.2023

1.W  piątek 29 września Święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Imieniny Ks. Michała Turbaczewskiego. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.

2.W niedzielę  1 października Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Patronki Sióstr Terezjanek. Módlmy się w intencji Sióstr posługujących w naszej parafii i o nowe powołania do Zgromadzenia. Msza św. w intencji Sióstr w niedzielę o godz. 18.00. Do przyszłej niedzieli o godz. 17.45 Nowenna do św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

3.W niedzielę  rozpoczyna się miesiąc październik. Odmawiajmy różaniec. Zapraszamy na nabożeństwo październikowe  w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci zaś zapraszamy na godz. 17.30 od poniedziałku do  piątku. W soboty i niedziele razem z dorosłymi.

4.W sobotę 7 października 2023 r. w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Osuchowej odbędzie się  Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Do udziału w niej zapraszamy  wszystkie osoby, którym bliska jest modlitwa różańcowa. Początek o godz. 10.00,

5.W przyszłą niedzielę  od godz. 13.30  – 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej i Koła Różańcowego przy wspólnocie. Zapraszamy.

6.Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia prowadzony przez wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca za tydzień, w niedzielę, 1 października po nabożeństwie październikowym. Wspólnie trwajmy przed Panem w Eucharystii.

7.Zbliża się miesiąc listopad – można zamawiać modlitwy za zmarłych – zarówno roczne, jak i w nowennie różańcowej. Jest to wyraz naszej miłości do tych, którzy odeszli z tego świata, troski o ich zbawienie, jak i wyraz naszej wiary w życie wieczne.

8.W sobotę 14 października o godz. 10.00 pogrzeb dzieci utraconych – zmarłych przed urodzeniem.

9.W czwartek 28 września  o godz. 15.00 będzie w całej Polsce „Koronka na ulicach miast”. Włączamy się w te inicjatywę. W czwartek o godz.15.00  w Ostrowi Mazowieckiej Koronka do Bożego Miłosierdzia na placu przed Ratuszem. Zapraszamy.

10.Dnia 1pażdziernika po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z kandydatami go bierzmowania i ich rodzicami. Jeżeli ktoś  nie zapisał się jako kandydat do bierzmowania, należy uczynić to jak najszybciej u ks. Krystiana.

11.Jak co roku  w jesieni Wyższe Seminarium Duchowne  w Łomży zwraca się z prośbą do rolników, sadowników i ogrodników o dary: ziemniaki, warzywa i owoce. Dobrze byłoby gdyby sołtysi wiosek zatroszczyli się o przeprowadzenie zbiórki dostarczyli na teren parafialny do końca  października, powiadamiając proboszcza  lub dyżurnego kapłana. Można też  złożyć ofiarę pieniężną.

12.Duszpasterstwo Rodzin naszej Diecezji zaprasza narzeczonych, małżonków i rodziców do udziału w zajęciach Studium Życia Rodzinnego w Łomży. Dla narzeczonych i małżonków przygotowano 5 spotkań poświęconych budowaniu szczęśliwego małżeństwa i trwałej rodziny, a dla rodziców 5 spotkań poświęconych sztuce mądrego i odpowiedzialnego wychowania dzieci. Narzeczeni, którzy ukończą Studium Życia Rodzinnego, są zwolnieni z bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa w parafii. Informacje i zapisy na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej (www.duszpasterstworodzin.lomza.pl).

13.W ubiegłą niedzielę 17.09.2023 w naszej parafii odbył  się „Parafialny Festyn Rodzinny”. Głównym organizatorem była Grupa Parafialna „Rycerze Kolumba”. Dziękujemy Rycerzom Kolumba i wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło i służyli pomocą. Dziękujemy tym którzy materialnie i rzeczowo wsparli Festyn, a są to  osoby i instytucje: 1) Burmistrz Miasta Ostrów Maz., 2)Wójt Gminy Ostrów Maz., 3)Bank Spółdzielczy w Ostrowi Maz., 4)Zakład Gospodarki Komunalnej, 5) Nadleśnictwo w Ostrowi Maz. ,6) Państwowa Straż Pożarna. 7) Firma „EMMA” Janusz Kuczyński, 8) „Jedynka” Kazimierz Kordowski, 9) Hurtownia Spożywcza Teresa Siennicka , 10) Transport Towarowy Michał Szabłowski , 11) Przedszkole Nr 1,2 i 3, 12) Scena „Kotłownia” Rafał Swaczyna, 13) „KEFAL” Sp.j., 14) Juniorland Łukasz Zwolski, 15) Catering Sławek Ogrodnik, 16) PREFABET Sp. z o.o., 17) Market „VIGAR”, 18) PHU Tomasz Taborski , 19) Kwiaciarnia Jarosław Kuczyński , 20) CARITAS Łomża, 21) Darczyńca prosił o nieujawnianie nazwy.

14. Prośba, by na cmentarzu grzebalnym do kontenerów na śmieci nie wrzucać tlących się lub palących się zniczy, bo następuje zapalenie śmieci i pożar. Na cmentarzu przy kaplicy trwa wycinka dużego uschniętego drzewa. Pnie i gałęzie leżące przy grobach i kaplicy zostaną uprzątnięte natychmiast po usunięciu drzewa.

15.Dzisiaj O godz. 19.30 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży odbędzie się widowisko historyczno – religijne „NON POSSUMUS” poświęcone Prymasowi Polski  bł. Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu. Organizatorzy zapraszają. Plakat w gablocie.

16.Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na leczenie dziecka, tracącego wzrok – Dawida Kaliśa. Badania i leczenie są bardzo kosztowne. Dawid i jego rodzice proszą o wsparcie, by można było zatrzymać utratę wzroku.

17.W tygodniku Idziemy ciekawe  artykuły  m.in. o bł. Stefanie kardynale Wyszyńskim: „Internowanie Prymasa”, o aborcji: „Aborcja to nie terapia”, o uchodźcach i migrantach: „Uchodźcy i migranci”, o konflikcie zbożowym: „Zbożowa gra interesów”, z dziedziny społecznej: „Solidarność  przeciw imperializmowi”.