24 Niedziela Zwykła 17.09.2023

1. Jutro Święto św. Stanisława Kostki Patrona Dzieci i Młodzieży. Dzieci i młodzież polecajmy modlitwom, by w życiu brali przykład ze św. Stanisława. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. w tym dniu.
  2. Siostry Terezjanki zapraszają serdecznie do nowenny za wstawiennictwem św. Teresy od Dzieciątka Jezus, która rozpocznie się w piątek: 22 września o godz. 17.45. Od poniedziałku czyli od 18 września przed ołtarzem głównym będzie przygotowana skrzyneczka intencji, do której możemy wkładać swoje intencje, prośby czy podziękowania za otrzymane łaski. Kartki i długopisy – na stoliku przy filarach  na końcu kościoła.
  3. Dzisiaj  Międzynarodowy Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Modlimy  się, by pracujący   w przekazie i interpretacji wydarzeń czynili to służąc prawdzie i dobru.
  4. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę  24 września  o godz. 12.10  w Sali  Biura Radia Maryja.
  5. W czwartek 21.09. święto św. Mateusza – imieniny ks. Mateusza – naszego wikariusza. Msza św.  jego intencji  w środę 20.09. o godz. 18.00.
  6. Grupa Odnowy w Duchu Świętym “Miłosierdzie” zaprasza na spotkania wspólnotowe w poniedziałki. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18.00, a potem zapraszamy na spotkanie do sali parafialnej. Rozważamy Słowo Boże, słuchamy katechez, uwielbiamy Boga w Duchu Świętym. Spotkanie jest też miejscem służby i dzielenia się świadectwem działania Boga w codziennym życiu.
  7. Zapraszamy członków wszystkich grup parafialnych i wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy brewiarzowej nieszporami w każdy trzeci czwartek miesiąca po Mszy Św. o godz. 18.00. We wspólnocie śpiewając psalmy będziemy modlić się w naszych intencjach. Najbliższe nieszpory w czwartek 21 września.
  8. Dnia 18 i 19 września, czyli w najbliższy poniedziałek i wtorek w bibliotece (sala przy kancelarii) będą trwały zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Zapisy w godz. 16.00-18.00 u ks. Krystiana.
  9. W niedzielę 1 października po Mszy Św. o godz. 16.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodziców w Kościele.
  10. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza: małżeństwa, całe rodziny, osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin i wszystkich, którym sprawy rodziny i ochrony życia są bliskie, do udziału w XXXIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, w dniach 23-24 września 2023 r. Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki są słowa Świętość w codzienności. Program pielgrzymki w gablocie.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na leczenie dziecka, tracącego wzrok – Dawida Kaliśa. Badania i leczenie są bardzo kosztowne. Dawid i jego rodzice proszą o wsparcie, by można było zatrzymać utratę wzroku.
  12. Dnia 24 września ber. O godz. 19.30 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży odbędzie się widowisko historyczno – religijne „NON POSSUMUS” poświęcone Prymasowi Polski  bł. Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu. Organizatorzy spektaklu: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży, Powiat Łomżyński, Oddział Regionalny  Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych  w Ostrołęce,  z s.  w Lubiejewie. Reżyser: Sławomir Konarzewski. Organizatorzy zapraszają. Plakat w gablocie.
  13. Posługę Zakrystianki w naszym kościele podejmuje Siostra Regina. Siostrze życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze  w naszej świątyni i w realizacji powołania w Zgromadzeniu.
  14. Centrum Ewangelizacji Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza do uczestnictwa w organizowanych rekolekcjach, kursach i spotkaniach formacyjnych. Wszystkich mężczyzn zachęcamy do udziału w rekolekcjach tylko dla mężczyzn w ramach KURSU JAKUB, który po raz pierwszy organizowany jest w naszej diecezji w weekend od 6 do 8 października. A wszystkie kobiety zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach formacyjnych z Akademią Rozwoju Talentów. Szczegółowe informacje na stronie centrumewangelizacji.pl i na Facebooku Centrum.
  15. Dzisiaj odbędzie się Festyn Rodzinny. Zapraszamy dzieci z rodzicami. O godz. 12.30 Msza św. w kościele. Po Mszy św. zapraszamy do Ogrodu Wniebowzięcia (za garażami). Tam będą występy dzieci, otwarty mikrofon, dmuchane zjeżdżalnie, kiełbaski z grilla, słodycze, gry i zabawy i wiele innych niespodzianek. Plakat dotyczący festynu w gablocie.
  16. W tygodniku Idziemy ciekawe artykuły np.; manipulacji; „Jak nie dać się zmanipulować”, o katechezie: „Quo vadis katechezo?”, o rodzinie: „Epoka rodziny”, o Domowym Kościele: „50 – lecie Domowego Kościoła”, z dziedziny teologii: „Wiata i rozum”.