2 Niedziela Adwentu 10.12.2023

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami których dzieci przygotowują się do przyjęcie I Komunii świętej. Po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

2. W środę 13 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 na „Różaniec Męski” zapraszają Rycerze Kolumba.

3. “Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”. Zapraszamy na Mszę w intencji trzeźwości i wolności od nałogów w najbliższy czwartek 14 grudnia o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie z p. Sylwią Śladowską, zajmującą się profilaktyką uzależnień w naszym mieście oraz organizacją wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.

4. Diakonia Wyzwolenia naszej diecezji zaprasza na Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy w Goworówku k. Ostrołęki. Zabawę poprowadzi Wodzirej i DJ. Zapisy trwają do 15 grudnia. Szczegóły i telefon na plakacie w gablocie.

5. W naszej parafii po raz kolejny odbywa się świąteczna zbiórka dla Fundacji Małych Stópek „Paczuszka dla Maluszka”. Zbierane są artykuły higieniczne tj. proszki i płyny do parania, szampony, oliwki do ciała, pieluchy, artykuły dla niemowląt i mam. Produkty zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach. Dom prowadzą Siostry Zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W kruchcie naszego kościoła stoi choinka, z której można wziąć bombkę. W tym miejscu na stoliku i pod stolikiem do kartonów można składać przyniesione produkty. Akcja potrwa do 20 grudnia. (Plakat o zbiórce w gablocie. Prosimy o przynoszenie tylko artykułów wymienionych na plakacie.)

6. Przeprowadzamy świąteczną zbiórkę żywności przed świętami dla ubogich. Przy ołtarzu św. Mikołaja i na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone są torby – „Tytki charytatywne”. Zachęcamy, by wziąć tę torbę do domu, czy sklepu, napełnić ją produktami spożywczymi o dłuższym terminie do spożycia, mogą też tam znaleźć się środki piorące i środki czystości (zapakowane osobno). Na torbie znajduje się informacja jak należy postępować. Tak wypełnianą torbę należy przynieść do kościoła i złożyć w koszu przy ołtarzu św. Mikołaja. Zbiórka dla potrzebujących potrwa w naszej parafii do 17 grudnia.

7. Dzisiaj, przed kościołem i w zakrystii można nabywać świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas. Cena świec – 20 zł.

8. Dzisiaj zbierane są ofiary do puszek przed kościołem na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

9. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć książki z Ewangelią na każdy dzień 2024 r.

10. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć dekoracje bożonarodzeniowe wykonane na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Szumowie prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr Służek NMPN.

11. W przyszłą niedzielę dotrze do nas przez harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju.

12. Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza zaprasza na Adwentowy Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę 16 grudnia. Zaczynamy Mszą Świętą o godz. 18:00, a po Niej adoracja Jezusa i modlitwa uwielbienia ze szczególnym zawierzeniem rodzin w drodze przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej modlitwy.

13. W przyszłą niedzielę 17 grudnia młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 3, przed kościołem przeprowadzi zbiórkę w ramach fundacji św. Mikołaja. Zebrane pieniądze zostaną podwojone przez fundację i posłużą na stypendia dla dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin ze SzP nr 3. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

14. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy. W nim m.in. artykuły wierze: „Jak się wierzy na Syberii”, o represjach wobec katolików w Białorusi: „Przykręcanie śruby”, o dzietności: „Gdzie te dzieci?, o trwającym synodzie: „Duchowa walka”, o bitwie wiedeńskiej w 1683 r. „Matka wszystkich bitew”, o Matce Bożej: „Kto zmiażdży głowę węża”. a także wiele ciekawych wiadomości ze świata, regionu, Kościoła. Jest też do nabycia aktualny numer L’Osservatore Romano