1 Niedziela Adwentu 03.12.2023

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. W Adwencie codziennie o godz. 6.30, oprócz niedziel, będzie sprawowana Msza św. roratnia, poprzedzona odśpiewaniem Godzinek. Zapraszamy do licznego udziału w tej Mszy św. Rodziców i katechetów prosimy by przypominali dzieciom o uczestnictwie w roratach. Roraty dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 6.30. Dla młodzieży w piątki o godz. 18.00. W czasie rekolekcji 4,5 i 6 grudnia roraty o godz. 7.00. Dla dzieci o godz. 9.00. Młodzież do bierzmowania  uczestniczy w roratach, po uzgodnieniu z animatorem. Zachęcamy  by dzieci   i dorośli przychodzili na roraty z lampionami.
  2. Czas Adwentu to odnowa życia duchowego i przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia. Od dzisiaj do środy  6 grudnia w naszej parafii  odbywają się    Rekolekcje Adwentowe. Porządek Mszy św. z naukami we wszystkie dni będzie następujący:
    Dzisiaj tak jak  w każdą niedzielę.
    Od 4 do 6 grudnia porządek następujący:
    godz. 7.00 Msza św. roratnia
    godz. 9.00 Msza św. dla dzieci które chodzą do szkoły po południu
    godz. 11.30 Msza św. dla wszystkich
    godz. 16.00 Msza św. dla dzieci, które chodzą do szkoły przed południem
    godz. 18.00 Msza św. dla wszystkich
    godz. 19.30 Msza św. dla młodzieży bierzmowania, ze szkół średnich i młodzieży pracującej.
    Rekolekcyjna spowiedź i Msza św. dla chorych we wtorek 5 grudnia  o godz. 11.30.
    W poniedziałek 4 grudnia o godz. 14.00 spowiedź i Msza św. w Prosienicy. We wtorek – 5 grudnia  o godz. 14.00 w Pałapusie. W środę 6 grudnia  o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym w Lubiejewie.
    Rekolekcje wygłosi ks. Michał Kieling – profesor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu , delegat Biskupa d.s. Życia Konsekrowanego Diecezji Kaliskiej.
  3. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. godz.. 18.00.
  4. Zapraszamy na Adwentowy Wieczór Uwielbienia dzisiaj, po Mszy św. o godz. 18.00.
  5. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o 6.30, 7.00, 11.00 i 18.00.
  6. W piątek 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy wszystkich mężczyzn na MĘSKI RÓŻANIEC na ulicach Ostrowi Mazowieckiej. Chcemy modlić się na różańcu w męskim gronie dając świadectwo o wartości i sile modlitwy w życiu mężczyzny, zawierzając nasze rodziny, Ojczyznę i Kościół Panu Bogu. Zachęcamy mężczyzn, mężów, ojców z synami, dziadków i młodzież. Ruszamy po Mszy Świętej o godz. 18:00, czyli ok. 18:45 z Kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza. Przejdziemy ulicami miasta do ogrodu przy parafii Wniebowzięcia NMP.
  7. W naszej parafii po raz kolejny odbywa się świąteczna zbiórka dla Fundacji Małych Stópek „Paczuszka dla Maluszka”. Zbierane są artykuły higieniczne tj. proszki i płyny do parania, szampony, oliwki do ciała, pieluchy, artykuły dla niemowląt i mam. Produkty zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach.  Dom prowadzą Siostry Zakonne  ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej  Miłosierdzia. W kruchcie naszego kościoła stoi choinka, z której można  wziąć bombkę. W tym  miejscu na stoliku i pod stolikiem do kartonów   można składać przyniesione    Akcja potrwa do 20 grudnia. (Plakat o zbiórce w gablocie. Prosimy o przynoszenie tylko artykułów wymienionych na plakacie.)
  8. Od dzisiaj, w zakrystii można nabywać świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas. Cena świec: – 20 zł.
  9. Od jutra przeprowadzamy świąteczną zbiórkę żywności przed dla  Przy ołtarzu św. Mikołaja i na stolikach przy wyjściu  z kościoła wyłożone są torby – „Tytki charytatywne”. Zachęcamy, by wziąć tę torbę do domu, czy sklepu, napełnić ją produktami spożywczymi  o dłuższym terminie do spożycia, mogą też tam znaleźć się środki piorące i środki czystości (zapakowane osobno). Na torbie  znajduje się informacja jak należy postępować. Tak wypełnianą torbę należy przynieść do kościoła i złożyć w koszu przy ołtarzu św. Mikołaja. Zbiórka dla potrzebujących potrwa w naszej parafii do 17 grudnia.
  10. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek przed kościołem na pomoc Kościołowi na Wschodzie, taca zaś na WSD  w Łomży.
  11. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy. W nim m.in. artykuły o godności ludzkiego ciała: Wywyższenie ludzkiego ciała”, „Brzemienna”, o ŚDM; „Przed ŚDM w Korei”, o wychowaniu: „Przepis na wychowanie”, o Adwencie: „Adwent  w maryjnym Kościele”.