Zesłanie Ducha Świętego 28.05.2023

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny. Kończy się też czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Kto nie odbył jeszcze spowiedzi wielkanocnej niech to uczyni w tym tygodniu.

2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze święte w naszym kościele o godz. 6.30; 7.00; 11.00 i 18.00.

3. W czwartek rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Nabożeństwo Czerwcowe w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta w ramach Nabożeństwa Czerwcowego.

5. W tym tygodniu Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Komunia św. rocznicowa. Spowiedź dzieci w sobotę o godz. 16.00.

7. W Niedzielę 4 czerwca Święto Dziękczynienia: „Dziękujemy za Czyniących pokój”. Przed kościołem po Mszach św. zbiórka na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w intencji Piekarzy Piekarni GS SCh – Komorowo, Piekarń Napiórkowskich – Grodeckich, oraz byłych Piekarzy Ostrowi Mazowieckiej – emerytów i rencistów.

9. Dnia 3 czerwca w sobotę Parafia NSJ w Małkini organizuje pieszą pielgrzymkę do Bazyliki Trójcy Przenajświętszej w Prostyni na uroczystość odpustową. Pielgrzymka wyrusza o godz. 8.00 z kościoła NSJ w Małkini.

10. W przyszłą niedzielę 4 czerwca o godz. 18.00 Msza św. w intencji Miasta w ramach Dni Ostrowi Mazowieckiej. O godz. 19.00 koncert Łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej. Serdecznie zapraszamy.

11. Zapraszamy wszystkich członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz wszystkich, którzy o tym dziele chcieliby się dowiedzieć więcej na III Diecezjalny Dzień Jedności KWC, który odbędzie się 10 czerwca 2023 r. w Sanktuarium Maryjnym w Nowej Osuchowej. W programie zabawy z wodzirejem, konferencja ks. Adama Anuszkiewicza, świadectwa, Msza święta, spotkanie w grupach, możliwość rozmowy o tym, jak pomóc osobom uzależnionym, wspólny posiłek, i adoracja Najświętszego Sakramentu. Udział w Dniu Jedności jest bezpłatny. Zachęcamy do telefonicznego potwierdzenia swojej obecności w celach logistycznych (materiały, posiłek) – tel. 606-767-814. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Mateusza.

12. Są jeszcze miejsca na oazy wakacyjne. Zapraszamy do zapisu młodzież od 8 klasy Szkoły Podstawowej oraz ponadpodstawowej do wyjazdu na Oazę wakacyjną na Podhalu w drugiej połowie lipca. Szczegółowe informacje u ks. Mariana, na plakacie w gablocie i na stronie www.lomza.oaza.pl/zapisy

13. Nasza parafia organizuje wyjazd na Festiwal Młodzieży do Płonki Kościelnej w sobotę 17.06.2023. W programie koncerty, świadectwa, możliwość spowiedzi, wspólna Eucharystia, posiłek. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy u ks. Mariana

14. W tygodniku Idziemy ciekawe artykuły m.in. o Duchu Świętym: „Jak mówi Duch do Kościoła”, o spowiedzi: „Nie taka spowiedź straszna”, o zachowaniu moralnym: „Nie ma kompromisu ze złem”, o bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim: „Potraktujmy Prymasa na serio”, o małych świętych z Fatimy: „Mali wielcy święci”, o rotmistrzu Witoldzie Pileckim: „Ochotnik”.