Nowy Rok 1.01.2023

1. Dzisiaj Uroczystość Matki Bożej – Bogarodzicy, także początek Roku Kalendarzowego. My duszpasterze składamy wam Drodzy Parafianie i Goście serdeczne życzenia na 2023 r. Niech Boża Opatrzność czuwa nad każdą rodziną każdą osobą. Bądźcie otwarci na obfitość Bożych łask. Niech każdy dzień Nowego Roku upływa w doświadczaniu Bożej miłości i pokoju. Od wszelkiego zła niech ochrania nas Bogurodzica – nasza Patronka – Matka Boża Wniebowzięta.
2. Dzisiaj Światowy Dzień Pokoju. Bądźmy Bożymi narzędziami pokoju w rodzinie, naszej miejscowości, Ojczyźnie i świecie. Papież Franciszek wystosował orędzie na 56. Światowy Dzień Pokoju zatytułowane: „Nikt nie może ocalić się sam”.
3. Dzisiaj Msze św. będą sprawowane w godzinach: 7.00; 9.00; 11.00; 12.30; 16.00 i 18.00.
4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja NS przez Wspólnotę NS i Niepokalanej oraz KŻR przy Wspólnocie. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS w ciszy Odnowy w Duchu św.
5. Dnia 6 stycznia obchodzimy święto Objawienia Pańskiego „Trzech Króli”. Msze święte w porządku niedzielnym.
6. Zapraszamy do udziału w tegorocznym ostrowskim ORSZAKU TRZACH KRÓLI, który odbędzie się 6 stycznia. Zaczynamy o godz. 13.30 na placu przy kościele Wniebowzięcia NMP. Tam rozpoczniemy nasze uliczne jasełka i będziemy w nich uczestniczyć ruszając ulicami Ostrowi w radosnym pochodzie z trzema królami do Betlejem. Zakończymy w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza oddając cześć Świętej Rodzinie i wspólnym śpiewaniem kolęd. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania i dawania świadectwa naszej wiary. Chcemy jako mieszkańcy Ostrowi razem świętować i cieszyć się z narodzin Jezusa Chrystusa. Orszak organizują parafie ostrowskie. Zapraszamy bardzo serdecznie!
7. Dnia 6 stycznia w piątek nie obowiązuje powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Miesiąca.
8. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek Miesiąca i Pierwsza Sobota Miesiąca Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00 i 118.00. W sobotę po Mszy św. adoracja NS przez Rodzinę Radia Maryja.
9. W przyszłą niedzielę 08. Stycznia po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami których dzieci będą się przygotowywać w tym roku do przyjęcia 1. Komunii świętej
10. Statystyka duszpasterska za rok 2022:
– chrzty 95 (107 w roku 2020, 99 w 2021)
– dzieci, które przyjęły I Komunię św. – 126 (114 w roku 2020, 113 w 2021)
– bierzmowani – 136 (106 w roku 2020, 114 w 2021)
– zawarte małżeństwa – 38 (31 w roku 2020, 39 w 2021)
– pogrzeby – 177 (165 w roku 2020, 193 w 2021).
8. Wykonane prace w ramach parafii w 2022 r.
– wykonanie alejek od domu parafialnego i plebanii do kościoła
– wykonanie izolacji fundamentów i odwodnienie fundamentów, ścian i schodów oraz naprawa dachu w kaplicy w Prosienicy,
– wymiana desek wschodniej ściany w kaplicy w Pałapusie
– naprawa dachu w domu katechetycznym w Lubiejewie
– nowe nasadzenia i prace w ogrodzie parafialnym
– prace remontowe w domu parafialnym.
11. Bóg zapłać za ofiary składane w 2022 r. na potrzeby kościoła: na tacę, w czasie spotkań kolędowych w kościele w ubiegłym roku, ofiary indywidualne, jak i ofiary złożone przez Wspólnoty Parafialne. za ofiary wpłacane na konto parafialne.
12. Zapraszamy serdecznie na Koncert Kolęd i Pastorałek w naszym kościele w środę 4 stycznia o godz. 16.45 w wykonaniu zespołu Mikstura. Organizatorem koncertu jest Miasto Ostrów Mazowiecka. W koncercie uczestniczyć będzie delegacja młodzieży i burmistrz miasta Brembate di Sopra z Italii – miasta zaprzyjaźnionego z Ostrowiną Mazowiecką. Zapraszamy serdecznie mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i z okolic. Plakat o koncercie w gablocie.
12.W tygodniku Idziemy ciekawe artykuły: m.in.: kolędzie: „Nie zmarnujmy kolędy”, „Wizyta na zamówienie?”, o Orszakach Trzech Króli: „Niechaj prowadzi nas gwiazda”, o Libanie: „Czas nadziei dla Libanu”, o rodzinie Ulmów zamordowanej przez Niemców za ukrywanie Żydów w czasie II wojny światowej: „Rodzina na ołtarze”, o Kościele: „Kościół A.D.2023. Jest do nabycia miesięcznik Misyjne drogi, jest też do nabycia w zakrystii Kalendarz Rolniczy na 2023 rok w cenie 30 zł.