Boże Narodzenie 25.12.2022

1. Przeżywamy Święta Bożego Narodzenia, my kapłani posługujący w tej parafii, wszystkim parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia: otwarcia serc na miłość  Jezusa narodzonego w Betlejem. On zaś niech obdarza obficie pokojem i wszelkim dobrem. Życzymy  radosnego przeżywania świąt w zgodzie, pojednaniu, wzajemnym zrozumieniu. Pamiętamy o samotnych, cierpiących, chorych. Życzymy, by doświadczyli nadziei i pomocy od bliźnich,
  2. Życzenia na Boże Narodzenie przesłał Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski: „Wraz z Biskupem Tadeuszem życzę Wam, drodzy Diecezjanie, pokoju, nadziei i błogosławieństwa, które przynosi nam Nowonarodzony Jezus – prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek. Niech te Święta, spędzone w gronie najbliższych, rodziny i przyjaciół, przez doświadczenie wspólnoty i braterstwa, przyniosą Wam radość i spokój pośród codziennych trosk. Podczas świątecznych spotkań nie zapomnijmy o modlitwie za umęczony wojną naród ukraiński, aby dla nich zaświeciła gwiazda betlejemska przynosząca pokój, wolność i bezpieczne życie.”
  3. Dzisiaj i jutro Msze św. są sprawowane w następujących godzinach: 7.00; 9.00; 11.00; 12.30; 18.00.
  4. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Jutro taca przeznaczona jest na KUL i cele edukacyjne diecezji.
  5. W piątek   30 grudnia w Święto  Świętej Rodziny.
  6. W sobotę 31 grudnia  zakończenie „Starego Roku”.  Po Mszy św. o godz. 18.00. Wystawienie NS i adoracja dziękczynna za łaski otrzymane w 2022 r.
  7. W czwartek 29 grudnia  rozpoczynamy wizytę duszpasterską tzw. „Kolędę”. Na tę wizytę duszpasterską bądźmy duchowo przygotowani. Będzie wspólna modlitwa, błogosławieństwo mieszkańców i domu. Należy przygotować krzyż, wodę święconą, dobrze by było Pismo Święte. Dzieci i młodzież niech przedstawią zeszyty z katechezy. Kolędę rozpoczynamy o godz.15.00. W soboty od godz. 9.00.
  8. Prosimy, aby z wiosek pojazd przybył po księdza na godz. 8.30. Z miasta, z dalszych ulic prosimy by pojazd przybył na 14.45, w przypadku gdy kolęda jest po południu. Jeżeli chodzi o ulice bliższe, to serdecznie prosimy aby także zawsze ktoś przyszedł po księdza i po zakończonej kolędzie księdza odprowadzono.
  9. Z racji kolędy wierni składają ofiary na potrzeby kościoła jak i na „kolędę”. Prosimy o określenie jaka część ofiary przeznaczona jest na kościół jaka zaś na „kolędę”. Ofiary składane kościół przeznaczone są na różnego rodzaju prace przy kościele i obiektach parafialnych. Ofiary składane na „kolędę” są wyrazem wdzięczności Księżom za pełnioną posługę.
  10. W tygodniku Idziemy artykuły o Bożym Narodzeniu: „Wzorzec człowieczeństwa”, „Zmiękczanie serc”, „Skandal Wcielenia?”, „Na tropie betlejemskiej gwiazdy”, o papieskiej gwardii szwajcarskiej: „Trzej muszkieterowie papieża”,