5 Niedziela Zwykła 05.02.2023

1. W sobotę 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 7.00; 11.00; i 18.00. Jest to  Światowy Dzień Chorego. W czasie Mszy  świętych okolicznościowe modlitwy za chorych.
  2. “Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”. Zapraszamy na Mszę świętą w intencji trzeźwości i wolności od nałogów w najbliższy czwartek 9 lutego o godz. 18.00.
  3. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w naszej parafii dzisiaj o godz. 19.00. Uwielbiajmy Pana w naszych rodzinach i wspólnotach!
  4. W środę 8 lutego po Mszy św. o godz. 18.00 „Męski Różaniec”. Do modlitwy zapraszają Rycerze Kolumba
  5. W przyszłą niedzielę 12 lutego po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami których dzieci przygotowują się w tym roku do przyjęcia Pierwszej Komunii świętej
  6. Od 5 do 11.02. br. w naszym kościele   można poznać poprzez wystawę osobę  i życie  założyciela Sióstr Terezjanek Sługi Bożego  Biskupa  Adolfa Szelążka. Siostry zapraszają do    zapoznania się z osobą ich założyciela  oraz do modlitwy  o cud  za jego  wstawiennictwem,  potrzebny do beatyfikacji. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są materiały dotyczące Sługi Bożego Biskupa Adolfa Szelążka. Można je wziąć by  kandydata na ołtarze bardziej poznać.
  7. Od 3 do  9 lutego br.  w Kinie Ostrovia   wyświetlany będzie  serial religijny: „The  Chosen”  – „Wybrany”. Zachęcamy do obejrzenia.
  8. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja w ciszy NS Odnowy w Duchu Św. Zapraszamy.
  9. Przypominamy, że wchodząc do kościoła należy mieć wyłączony telefon komórkowy. W kościele na należy używać telefonów. Gdyby przez zapomnienie telefon  nie został wyłączony i zadzwonił, należy natychmiast  go wyłączyć.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy im m.in. artykuły  o młodzieży: „Jak rozmawiać  z nastolatkami?”, „Głód relacji”, o rodzinie i dzietności: „Dlaczego  nie chcą dzieci?”, o sytuacji na Białorusi: „Białoruś jak wielkie więzienie”, z dziedziny biblijnej: „Winnica w Nowym Przymierzu”, A także wiele wiadomości z regionu, kościoła i świata.  Jest też do nabycia ostatni numer L’Osservatore Romano.