5 Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024

1. W dniach 18,18 i 20 marca (poniedziałek, wtorek, środa) w naszej parafii będą rekolekcje dla młodzieży szkół średnich. Rekolekcje odbędą się na hali MOSiRu, ul H. Trębickiego. Początek o godz. 8.30. Potrwają do godz. ok.11.00. Prosimy o modlitwę, by młodzież dobrze duchowo  skorzystała z tych rekolekcji. W czasie trwania rekolekcji na tej samej hali będzie namiot – miejsce adoracji Najświętszego Sakramentu osób  dorosłych za młodzież i prowadzących rekolekcje. Zapraszamy do  adoracji  w tej intencji.
  2. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa. Przynosimy palmy. Błogosławieństwo palm na wszystkich Mszach św. Procesja z palmami  przed Mszą św. o godz. 11.00 i 12.30. W Niedzielę Palmową nie będzie udzielany sakrament Chrztu.
  3. Chrzty w pierwszy i drugi dzień Wielkanocy o godz. 11.00. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w Wielki Wtorek  26 marca  – po Mszy św. o godz. 18.00. Spisywanie akt chrztu w kancelarii Pana Organisty w Wielki Poniedziałek i Wtorek – 25 i 26 marca  w godzinach 16.00 – 17.45. Potrzebny akt urodzenia dziecka. Przypominamy, że  chrzestnymi mogą być osoby, które przyjęły już sakrament bierzmowania, są wierzącymi i  praktykującymi katolikami .
  4. W Wielką Środę, 27 marca, kapłani będą odwiedzać obłożnie chorych. Zgłaszając księżom chorych w zakrystii lub kancelarii, należy podać dokładny adres i telefon.
  5. Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je składać u Księży i u Siostry Zakrystianki.
  6. W piątek 22 marca nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Natomiast Droga Krzyżowa tego  dnia rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00 – ok. 18.30 i przejdzie wyznaczoną trasą w naszej parafii . Zapraszamy do wzięcia udziału w tej Drodze Krzyżowej.
  7. We wtorek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa. W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00. Droga Krzyżowa ze św. Józefem. Zapraszają Rycerze Kolumba.
  8. W poniedziałek 18 marca imieniny obchodzi Ks. Krystian nasz Wikariusz. Msza św. w jego intencji w poniedziałek o godz. 18.00.
  9. W dniach 16-24 marca br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski w kościołach  w Polsce będzie modlitwa  – nowenna  w intencji Ojczyzny.  Na każdy dzień przewidziane są intencje szczegółowe. W naszym kościele nowenna będzie odprawiana po Mszy św. o godz. 18.00.
  10. W czwartek 21 marca br. Nieszpory z Domowym Kościołem po Mszy św. o 18.00
  11. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się 23 marca (sobota) po Mszy Św. o godz. 18.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
  12. W zakrystii można nabyć, świece wielkanocne – paschaliki. Można je będzie  wykorzystać  w Wielką Sobotę podczas Liturgii Wigilii Paschalnej. Dochód przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez parafialne CARITAS.
  13. W Kinie Ostrovia  w niedzielę 24 marca o godz. 13.00 będzie wyświetlany film pt. „Notre  Dame płonie” – o pożarze  katedry Notre Dame   w Paryżu 15 kwietnia 2019 roku i ratowaniu relikwii tam
  14. Dzisiaj kończymy zbiórkę artykułów żywnościowych i środki czystość, dla najuboższych z naszej parafii, w ramach pomocy wielkanocnej Caritas i składać przy ołtarzy św. Mikołaja.
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” in. o św. Józefie i jego naśladowcach: „Czeladnicy św. Jozefa”, o powołaniu mężczyzny: „Męski znaczy odpowiedzialny”, o misyjności Kościoła: „Musimy stawiać na misyjność”, o modlitwie: „Gdzie szukać pomocy w modlitwie?”, z dziedziny polityki: „W stronę europejskiej armii”.