4 Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024

1. Rekolekcje dla młodzieży szkól średnich odbędą się w dniach 18-20 marca na hali MOSiRu ul. Trębickiego.

2. W środę 13 marca po Mszy św. o godz. 18.00 Męski Różaniec. Zapraszają Rycerze Kolumba.

3. “Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”. Zapraszamy na Mszę świętą w intencji trzeźwości i wolności od nałogów w najbliższy czwartek 14 marca 2024 r. o godz. 18.00. Po Mszy św. wielkopostna adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W zakrystii można nabyć, świece wielkanocne – paschaliki. Można je będzie wykorzystać w Wielką Sobotę podczas Liturgii Wigilii Paschalnej. Dochód przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez parafialne CARITAS.

5. Chrzty w naszej parafii w każdą niedzielę o godz. 11.00. Wyjątkowo, w Niedzielę Palmową nie będzie chrztów. Chrzty w I i II Dzień Wielkanocy.

6. Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza zaprasza na Wielkopostny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę 16 marca po Mszy św. o godz. 18:00.

7. Centrum Ewangelizacji zaprasza MĘŻCZYZN na nocną PIESZĄ PIELGRZYMKĘ „Tylko dla mężczyzn” ze św. Józefem do Sanktuarium MB w Osuchowej. Ruszamy w sobotę 16.03.br. o godz. 20:15 z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza. W drodze wspólna Droga Krzyżowa, modlitwa różańcowa, konferencja duchowa dla mężczyzn. Zakończymy Mszą Świętą. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, mężów, ojców z synami, dziadków.

8. Zapraszamy młodzież i dorosłych na Wieczór Uwielbienia. Odbędzie się on dzisiaj o godz. 19.00 w naszym kościele. W programie: medytacja Słowa Bożego, Adoracja Krzyża, uwielbienie pieśnią i w ciszy.

9. Dzisiaj po Mszy św. godz.12.30 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

10. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS w ciszy Odnowy w Duchu Świętym

11. Nie możemy jednak zapomnieć o najbardziej potrzebujących. Przy ołtarzu św. Mikołaja i na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone są torby – „Tytki charytatywne”. Zachęcamy, by wziąć tę torbę do domu, czy sklepu, napełnić ją produktami spożywczymi o dłuższym terminie do spożycia, mogą też tam znaleźć się środki piorące i środki czystości (zapakowane osobno). Na torbie znajduje się informacja jak należy postępować. Tak wypełnianą torbę należy przynieść do kościoła i złożyć w koszu przy ołtarzu św. Mikołaja. Zbiórka dla potrzebujących potrwa w naszej parafii do przyszłej niedzieli 17 marca.

12. W Kinie Ostrovia w niedzielę 24 marca o godz. 13.00 będzie wyświetlany film pt. „Notre Dame płonie” – o pożarze katedry Notre Dame w Paryżu 15 kwietnia 2019 roku i ratowaniu relikwii tam przechowywanych.

13. Proszę o ofiary na kwiaty do Grobu pańskiego.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy m.in. o biskupstwie: „Skąd się biorą biskupi?”, „Wybrany z kapłanów”, o modlitwie: „Cechy dobrej modlitwy”. O religii: „Lekcje religii działają”, o bezpieczeństwie: „Sojusz, który nas chroni”. Jest też do nabycia aktualny numer miesięcznik: „Misyjne drogi”.