3 Niedziela Wielkiego Postu 03.03.2025

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Będą one trwać do środy 6 marca. Rekolekcje prowadzi Ojciec Kazimierz Synowczyk z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów z Łomży. Dzisiaj porządek – niedzielny.

2. W pozostałe dni: poniedziałek, wtorek i środę – porządek będzie następujący:

7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

9.00 – Msza św. z nauką dla dzieci klas I – IV

10.30 – Msza św. z nauką dla dzieci klas V-VIII

12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

16.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

Msza św. dla chorych, z sakramentem „Namaszczenia chorych” we wtorek 5 marca o godz. 12.00.

Na Msze św. z dziećmi i młodzieżą przybywają katecheci. Zapraszamy Dyrekcje Szkół, Nauczycieli i Wychowawców.

W kaplicach, w rekolekcje, Msze św. o godz. 14.00:

poniedziałek 4 marca – Prosienica,

wtorek 5 marca – Pałapus,

środa 6 marca – Dom Katechetyczny w Lubiejewie.

Przypominamy i zachęcamy do odbycia w czasie rekolekcji spowiedzi wielkanocnej. W poniedziałek, wtorek i środę będą zaproszeni spowiednicy z innych parafii. Nie będzie zatem problemu z przystąpieniem do spowiedzi.

3. W czasie rekolekcji: w poniedziałek, wtorek i środę adoracja NS w kaplicy M. Bożej po Mszy św. o godz. 12.00 do godz. 15.45.

4. Zapraszamy młodzież i dorosłych na Wieczór Uwielbienia w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. W programie: medytacja Słowa Bożego, Adoracja Krzyża, uwielbienie pieśnią i w ciszy.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. godz..12.30 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

6. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na WSD w Łomży.

7. Rekolekcje dala młodzieży szkól średnich odbędą się w dniach 17-19 marca na hali MOSiRu ul. Trębickiego

8. Rozpoczynamy świąteczną zbiórkę żywności dla najuboższych. Przy ołtarzu św. Mikołaja i na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone są torby – „Tytki charytatywne”. Zachęcamy, by wziąć tę torbę do domu, czy sklepu, napełnić ją produktami spożywczymi o dłuższym terminie do spożycia, mogą też tam znaleźć się środki piorące i środki czystości (zapakowane osobno). Na torbie znajduje się informacja jak należy postępować. Tak wypełnianą torbę należy przynieść do kościoła i złożyć w koszu przy ołtarzu św. Mikołaja. Zbiórka dla potrzebujących potrwa w naszej parafii do 17 marca.

9. W ubiegłym tygodniu była przeprowadzona zbiórka dla rodziny, która straciła dom w wyniku pożaru. Zebrano 15304, 00 zł. Poszkodowani w pożarze wyrażają wdzięczność za okazaną pomoc.

10. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja NS przez WNSiN oraz KŻR przy wspólnocie.

11. Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika zaprasza na konferencję naukową poświęcona krwiodawstwu, krwiolecznictwu, i transplantologii pod hasłem: „Kropla krwi darem życia”. Podczas spotkania będzie możliwość oddani krwi lub zarejestrowania się w bazie dawców szpiku. Na konferencji będzie poruszany temat: „Czy chrześcijanin może oddawać krew?” Konferencja odbędzie się 7 marca o godz. 10.00 w LO im. M. Kopernika, ul Kościuszki 36. Więcej informacji w ulotce gablocie.

12. Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym odbędą się w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza. Początek 7 marca br. o godz. 18.00. Spotkanie rekolekcyjne odbywać się będą raz w tygodniu. Będzie 7 spotkań. Więcej informacji na plakacie i na ulotkach

13. Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II w Toruniu zaprasza na spektakl teatralny pt. „Rotmistrz Pilecki. Ofiarowanie”. Sztukę wystawi grupa teatralna „Rzeczpospolita Apostolska” z Ostrowi Mazowieckiej wraz ze studentami Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Spektakl będzie wystawiony dwukrotnie w Audytorium Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu:– 9 marca (sobota) o godz. 19.00 i 10 marca (niedziela) o godz. 14.00 (na tę godzinę bilety już wykupione). Bilety w cenie 39 zł i 35 zł (balkon) można nabyć pisząc na adres mailowy: bilety@muzeumpit.pl ,lub dzwoniąc pod numer telefonu: 536 682 980. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

14. Fundacja „Miejsce Słowa” z Poznania zaprasza na pokaz Ostatniej Wieczerzy w ramach „Ewangelii w wirtualnej rzeczywistości”, dzięki której można przenieść się do Wieczernika i zasiąść przy stole z Jezusem i apostołami, zakładając specjalne okulary. Jest to jedyna możliwość przeżycia niezwykłego wydarzenia, które daje dużo wzruszeń i jednocześnie służy umocnieniu w wierze szczególnie w okresie Wielkiego Postu. Pokazy odbędą się w naszej parafii, w domu parafialnym w Sali Oazowej i Rodziny Radia Maryja, w poniedziałek i we wtorek 4 i 5 marca podczas rekolekcji w godz.:10.00 – 20.00 zapisy na konkretną godzinę i dzień w zakrystii i w kancelarii, liczba miejsc ograniczona bowiem w tym samym czasie w pokazie uczestniczą trzy osoby. Dzieci ze Szkoły Podstawowej mogą zapisać się z rodzicami lub opiekunem. Pokazy są bezpłatne, jednak będzie można złożyć ofiarę na następne części „Ewangelii VR”.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy m.in. o modlitwie: „Kiedy się modlić?”, o jałmużnie: „Jałmużna, nie filantropia”, o kobiecości: „Kobieca, czyli jaka?”, „W różowym świetle Barbie”, „Kobieta z blizna”, o żołnierzach niezłomnych: „Walczyli mimo wszystko”, o historii: „Lekcja historii”, Jest też do nabycia aktualny numer L’Osservatore Romano.