3 Niedziela Wielkanocna 23.04.2023

1. Od dzisiaj do 30 kwietnia   trwa Tydzień Biblijny pod hasłem: „Czy chcecie gardzić Kościołem Boga?”. Dzisiaj Niedziela Biblijna  i Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przed każdą Mszą św. czytanie Biblii – tekst: 1J3. Przed lektorium wyeksponowane jest Pismo Święte. Zachęcamy do systematycznego czytania Pisma Świętego indywidualnie i w rodzinach. Niech w każdym domu będzie Pismo Święte. Umieśćmy go  w widocznym  miejscu, tak by było zawsze w zasięgu wzroku, ręki i by natchniony tekst docierał do naszego umysłu i formował serce.
  2. Przy wyjściu z kościoła na stolikach, w koszykach, na karteczkach są cytaty  z Ewangelii wg. Św. Jana i z listów św.  Prosimy, by wychodzą z kościoła każdy wziął kartkę z cytatami, w domu odczytał i by ten tekst towarzyszył w ciągu tegorocznego tygodnia biblijnego.
  3. “Nowenna Pompejańska” w intencji powołań: W naszej Parafii od 7 marca br. trwamy w sztafecie modlitewnej w intencji powołań. Chętne osoby przez 9 kolejnych dni odmawiają codziennie 10-tkę różańca tworząc wspólnie cały różaniec. Modlitwa trwa nieprzerwanie do Niedzieli Dobrego Pasterza tworząc “Nowennę Pompejańską”. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy do tej pory włączyli się w tę inicjatywę. Jeśli są jeszcze chętne osoby do modlitwy będziemy ją kontynuować. Na stoliku przy obrazie Jezusa Miłosiernego wystawione są kartki. Wpisujemy swoje imię i nazwisko przy danej tajemnicy, którą będziemy odmawiać przez 9 kolejnych dni w wyznaczonym terminie. Szczegółowa instrukcja znajduje się na stoliku.
  4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego maturzystów w piątek 28 kwietnia o godz. 8.00. Zapraszamy maturzystów, nauczycieli i wychowawców, rodziców.
  5. Zapraszamy do zapisu młodzież od 8 klasy Szkoły Podstawowej oraz ponadpodstawowej do wyjazdu na Oazę wakacyjną na Podhalu w pierwszej i drugiej połowie lipca. Szczegółowe informacje u ks. Mariana, na plakacie w gablocie i na stronie lomza.oaza.pl/zapisy
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 5-13 sierpnia 2023 r. W programie m. in. wejście na górę Objawień, Droga Krzyżowa na górę Kriżevac, spotkania z członkami Cenacolo, wyjazd na Makarską Rivierę lub wodospady. Więcej informacji i zapisy u ks. Mateusza (tel. 517 19 17 09).
  7. Jutro 24 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski, w środę święto św. Marka Ewangelisty.
  8. W przyszłą niedzielę 30 kwietnia Ks. Marian nasz Wikariusz obchodzi imieniny. Msza św. w jego intencji w sobotę 29.04.br. o godz. 18.00.
  9. W tygodniku Idziemy ciekawe artykuły m.in. o Tygodniu biblijnym: „Kościół Ojca, Syna i Ducha Świętego”, o wierze: : „Wiara to nie obciach”, „Gotowi do obrony”, o katolikach – Żydach w getcie żydowskim w Warszawie podczas II wojny światowej: „Odnaleźli Mesjasza”, o sytuacji w rolnictwie: Zbożowy potop”, o wypaleniu zawodowym; „Zniewoleni pracą”.