24 Niedziela Zwykła 11.09.2022

1. Dzisiaj w Zuzeli dziękczynienie za wyniesienie na ołtarze Stefana Kardynała Wyszyńskiego i dożynki diecezjalne. Początek uroczystości o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00 naszą parafię reprezentuje delegacja rolników z Pałapusa.

2. W naszej diecezji trwa peregrynacja relikwii bł. Carlo Acutisa. Młody Święty jest patronem młodzieży. We wtorek 13 września relikwie przybędą do Ostrowi Mazowieckiej. Zapraszamy młodzież i wszystkich dorosłych, którzy chcą modlić się za młode pokolenie do naszego kościoła na Mszę Świętą o godz. 18.00 i po Niej na nabożeństwo ku czci bł. Carlo. Zapraszamy serdecznie.

3. W środę 14 września Święto Podwyższenia Krzyż Świętego, w czwartek Wspomnienie NMP Bolesnej. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św.

4. Zapraszamy wszystkie dzieci, które w tym roku będą przygotowywały się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12.30. Zapraszamy serdecznie!

5. Trwają zapisy kandydatów do bierzmowania. W zakrystii są do odebrania deklaracje dla kandydatów, które będzie można złożyć u ks. Mariana podczas zapisów w dniach 12 i 13 września w godzinach 16.00-18.00 w sali w domu parafialnym.

6. Spotkanie organizacyjne z kandydatami i rodzicami w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

7. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 Różaniec Rycerzy Kolumba. Rycerze Kolumba zapraszają do wspólnej modlitwy.

8. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na nieszpory w intencji rodzin i powołań kapłańskich w czwartek, 15.09. po Mszy św. o godz. 18.00.

9. W poniedziałek 19 września po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie katechetów uczących w szkołach na terenie naszej parafii. Obecność obowiązkowa.

10. W niedzielę 18 września wspominamy św. Stanisława Kostkę Patrona dzieci i młodzieży. Dzieci i młodzież zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św.

11. W sobotę dnia 17 września odbędzie się Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa – miejsca narodzin św. Stanisława Kostki. Do wzięcia udziału w pielgrzymce zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych, scholę dziecięcą, ministrantów. Zapisy do czwartku u katechetów. Koszt pielgrzymki 30 zł. Wyjazd z parkingu obok kościoła o godz.8.00.

12. Są jeszcze miejsca na Pielgrzymkę Rodzin i Małżeństw na Jasną Górę w dniach 24-25 września 2022 r. Po drodze zwiedzanie muzeum Jana Pawla II i Prymasa Wyszyńskiego. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Mariana

13. Zapraszamy na ogólnopolską pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Leśnej Podlaskiej 24 września 2022 r. W programie m. in. konferencja dr. Roberta Derewendy z KUL-u, droga krzyżowa ze świadectwami, a także przejazd do miejscowości Kostomłoty – jedynej na świecie parafii katolickiej obrządku bizantyjsko-słowiańskiego. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Mateusza lub pod numerem telefonu 606-767-814 (Ania).

14. Zapraszamy na kolejne warsztaty malowania ikon dla początkujących. Podczas nich każdy z uczestników namaluje własną ikonę, pozna tradycyjne metody powstawania ikon i ich teologię. Warsztaty będą odbywać się w soboty, od godz. 9.30 do ok. godz. 14.00. zapisy u ks. Adama. Liczba miejsc ograniczona. Plakat w gablocie.

15. Duszpasterstwo Rodzin naszej Diecezji zaprasza narzeczonych, małżonków i rodziców do udziału w zajęciach Studium Życia Rodzinnego w Łomży. W tym roku rusza ono na trzech poziomach. Narzeczonych i małżonków organizatorzy zapraszają na 5 spotkań poświęconych budowaniu szczęśliwego małżeństwa i trwałej rodziny, a rodziców na 5 spotkań poświęconych sztuce mądrego i odpowiedzialnego wychowania dzieci. Narzeczeni, którzy ukończą Studium Życia Rodzinnego, są zwolnieni z bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa w parafii. Informacje i zapisy na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej (www.duszpasterstworodzin.lomza.pl ).

16. W ramach XVI Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „SACRUM ET MUSICA” w naszym kościele w niedzielę 25 września o godz. 19.00 wystąpi z koncertem Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego z Łomży. Koncert jest otwarty dla wszystkich, – wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie parafian, wszystkich mieszkańców miasta i okolicy na koncert, który będzie ważnym wydarzeniem artystycznym.

17. Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza WIECZÓR UWIELBIENIA, który odbędzie się w najbliższą trzecią sobotę miesiąca 17 września po Mszy św. o godz. 18.00. Za tydzień Międzynarodowy Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Ofiary do puszek przed kościołem będą zbierane na Diecezjalne Radio Nadzieja.

18. Decyzją z dnia 26 sierpnia br. Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka odmówił Spółce Stacon TiS Duszak SP.J. wydania pozwolenia na budowę stacji paliw na działkach zlokalizowanych przy ul. 3 Maja – naprzeciw naszego kościoła. Wszystkim instytucjom i mieszkańcom Ostrowi Mazowieckiej, którzy zaangażowali się, aby stacja paliw w tym miejscu nie powstała wyrażamy serdeczne podziękowania.

19. W tygodniku Idziemy ciekawe artykuły o wychowaniu: „Jak wychowywać do wiary?”, „dzieci pod presją”, „Smarfon jak alkohol”, o Matce Bożej Bolesnej: „Bolesna Matka Boga”. O roli teatru: „Teatr to nie publicystyka”, o reparacji Niemiec na rzecz Polski: „Reparacje a nauczanie Kościoła”.