2 Niedziela Zwykła 15.01.2023

1. We wtorek 17 stycznia Dzisiaj w Polsce Dzień Judaizmu. Módlmy się by Żydzi i Chrześcijanie będąc w dialogu i wzajemnym poszanowaniu świadczyli światu o miłości Jedynego Boga ukierunkowanej  na każdego człowieka.
  2. W dn. 18-25 stycznia będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasło tego tygodnia brzmi: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (Iz 1,17).
  3. W sobotę 21 stycznia  Dzień Babci, a w niedzielę 22 stycznia Dzień Dziadka. Dziadkom i Babciom wyraźmy wdzięczność poprzez modlitwę, obecność z nimi,  pomoc, życzliwe słowo.
  4. Dzisiaj  po Mszy św. o godz. 16.00 – czyli ok. 00 na plebanii spotkanie lektorów dorosłych.
  5. Domowy Kościół zaprasza na Nieszpory w intencji rodzin i nowych, świętych powołań kapłańskich w najbliższy czwartek, 19 stycznia po Mszy świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy Liturgia Godzin.
  6. W tym roku obchodzimy 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. W przyszłą niedzielę 22 stycznia odbędą się powiatowo –miejsko -gminne obchody tego wydarzenia w następującym porządku:- 11.00  uroczysta Msza św.  w naszym kościele, godz. 12.15  apel pamięci, złożenia kwiatów, przemówienia i  salwa honorowa przy obelisku usytuowanym  przy ul. 3 Maja; godz. 14.00 koncert galowy Orkiestry Wojskowej w Sali Klubu 22 Wojskowego  Ośrodka Kartograficznego w Komorowie.
  7. Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza zaprasza na kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA, który odbędzie się w sobotę 21 stycznia po Mszy Św. o godz. 18:00. Zapraszamy również do parafii Chrystusa Dobrego Pasterza na Koncert kolęd w wykonaniu Scholi Dziecięcej i Zespołu WierzTylko z Centrum Ewangelizacji w niedzielę 22 stycznia po Mszy Świętej o godz. 12:00.
  8. Parafia i Centrum Ewangelizacji Chrystusa Dobrego Pasterza zaprasza do udziału w PÓŁKOLONIACH ZIMOWYCH, które odbędą się w ferie od 13 do 17 lutego. Zapisy i informacje u Ks. Marka Żmijewskiego.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” znajdziemy  artykuły o  Papieżu Benedykcie XVI: „Papież teolog”, „Strażnik wiary” „Kościół według Ratzingera”, „Pożegnanie Benedykta XVI”, o szansach i zagrożeniach współczesnej technologii i komunikacji: „Młodzież  na cyberrozstaju”, Jest też do nabycia miesięcznik: „Misyjne drogi”