2 Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024

1. W przyszłą niedzielę – 3 marca rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Będą one trwać do środy 6 marca. W niedzielę porządek, tak jak zawsze – niedzielny.
  2. W pozostałe dni: poniedziałek, wtorek i środę – porządek będzie następujący:7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
    9.00 – Msza św. z nauką dla dzieci klas I – IV
    10.30 – Msza św. z nauką dla dzieci klas V-VIII
    12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
    16.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
    18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

Msza św. dla chorych, z sakramentem „Namaszczenia chorych” we wtorek 5 marca o godz. 12.00.
Na Msze św.  z dziećmi i młodzieżą  przybywają katecheci.  Zapraszamy Dyrekcje szkół, Nauczycieli i Wychowawców.

W kaplicach, w rekolekcje, Msze św. o godz. 14.00:
poniedziałek 4 marca  – Prosienica,
wtorek 5 marca – Pałapus,
środa 6 marca –  dom katechetyczny w Lubiejewie.

1. Dnia 1 marca „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W naszym mieście uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 przy pomniku Żołnierzy Wyklętych. Następnie będzie przemarsz do naszego kościoła i Msza św. Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystości.
  2. W dniu 2 marca br. w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży (ul. Sadowa 12) odbędzie się Konferencja dotycząca współczesnych zagrożeń związanych z uzależnieniami. Konferencja przewidziana jest od godz. 11.00 – 17.00. Organizatorzy zapewniają uczestnikom posiłek. O godz. 17.00  odbędzie się  koncert Zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką współczesnych uzależnień i działaniem profilaktycznym w społecznościach lokalnych, którym leży na sercu dobro polskich Rodzin. Wstęp  Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  3. Liceum Ogólnokształcące M. Kopernika  zaprasza na  konferencję naukową poświęcona krwiodawstwu, krwiolecznictwu, i transplantologii pod hasłem: „Kropla krwi darem życia”. Podczas  spotkania będzie możliwość oddani krwi  lub zarejestrowania się  w bazie  dawców szpiku. Na konferencji będzie poruszany temat: „Czy chrześcijanin może oddawać krew?” Konferencja odbędzie się  7 marca  o godz. 10.00 w LO im. M. Kopernika, ul Kościuszki  36. Więcej informacji   w ulotce gablocie.
  4. Rekolekcje Ewangelizacyjne  Odnowy  w Duchu Świętym odbędą się w Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza. Początek 7 marca br. o godz. 18.00. Spotkanie rekolekcyjne odbywać się będą raz w tygodniu. Będzie 7 spotkań. Więcej informacji  na plakacie i  na ulotkach
  5. Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II w Toruniu zaprasza na spektakl teatralny pt. „Rotmistrz Pilecki. Ofiarowanie”. Sztukę wystawi  grupa teatralna „Rzeczpospolita Apostolska” z Ostrowi Mazowieckiej wraz ze studentami Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Spektakl będzie wystawiony dwukrotnie w Audytorium Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu:– 9 marca (sobota) o godz. 19.00 i 10 marca (niedziela) o godz. 14.00 (na tę godzinę bilety  już wykupione). Bilety w cenie 39 zł i 35 zł (balkon) można nabyć pisząc na adres mailowy: bilety@muzeumpit.pl ,lub dzwoniąc pod numer telefonu: 536 682 980. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  6. W piątkową noc z 19/20 stycznia    doszło do pożaru domu  na ul. Modrej. Mieszkańcom udało się  uciec  z płonącego budynku.  Strażacy walczyli  z ogniem 8 godzin, jednak domu nie udało ssie uratować. Nadaje się o rozbiórki.  Rodzina tam  mieszkająca  straciła dobytek  swojego życia. Potrzebna jest  im  pomoc  na nowy  start,  dlatego prosimy o wsparcie. Zbiórkę przeprowadza dzisiaj PCK  w Ostowi Mazowieckiej przed naszym kościołem  po każdej Mszy św.
  7. Fundacja „Miejsce Słowa” z Poznania zaprasza na pokaz Ostatniej Wieczerzy w ramach „Ewangelii w wirtualnej rzeczywistości”, dzięki której można przenieść się do Wieczernika i zasiąść przy stole z Jezusem i apostołami, zakładając specjalne okulary. Jest to jedyna możliwość przeżycia niezwykłego wydarzenia, które daje dużo wzruszeń i jednocześnie służy umocnieniu w wierze szczególnie w okresie Wielkiego Postu. Pokazy odbędą się w naszej parafii, w domu parafialnym  w Sali Oazowej i Rodziny Radia Maryja, w poniedziałek i we wtorek 4 i 5 marca podczas rekolekcji w godz.:10.00 – 20.00 zapisy na konkretną godzinę i dzień  w zakrystii i w kancelarii, liczba miejsc ograniczona bowiem w tym  samym czasie  w pokazie uczestniczą  trzy osoby. Dzieci ze Szkoły Podstawowej  mogą zapisać się  z rodzicami lub opiekunem. Pokazy są bezpłatne, jednak  będzie można złożyć ofiarę  na następne części „Ewangelii VR”.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy m.in. o chrześcijańskim życiu: „Modlitwa i dobry przykład”, o myślach i próbach samobójczych: „Kiedy dziecko nie chce żyć”, „Beze mnie będzie wam lepiej”, o samodzielności: „Jak usamodzielnić dziecko”, o sztucznej inteligencji: „Co z tą sztuczną inteligencją”.