22 Niedziela Zwykła 03.09.2023

1. Od dzisiaj powracamy do normalnego porządku Mszy św. O godz. 16.00 będzie Msza św. dla młodzieży. W niedzielę – w kaplicach Msze św. będą sprawowane w następujących godzinach: Prosienica godz.10.00, Pałapus godz. 11.30, Lubiejewo –w każdą 1 i 3 niedzielę miesiąca o godz. 8.30.

2. W poniedziałek dnia 4 września, w naszym kościele o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Zapraszamy Uczniów, Dyrekcje Szkół i Przedszkoli, Nauczycieli, Pracowników Placówek Oświatowych, Rodziców. Dzieci i Młodzież zachęcamy do spowiedzi na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 pobłogosławienie tornistrów, podręczników i zeszytów uczniów klas pierwszych Szkół Podstawowych.

4. W środę 6 września po Mszy św. o godz. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie katechetów uczących w szkołach i przedszkolach na terenie naszej parafii. Obecność obowiązkowa.

5. Zapraszamy młodzież od 7. klasy SP, która chciałaby przeżywać swoją wiarę z rówieśnikami we wspólnocie Ruchu Światło-Życie, czyli tzw. Oazie. Spotkamy się w piątek na Mszy św. o g. 18.00 a następnie w salce oazowej. Pierwsze spotkanie 8 września. Zaś osoby, które lubią śpiewać lub grają na jakimś instrumencie zapraszamy do scholi młodzieżowej. Więcej informacji u ks. Mateusza.

6. Dzieci od 3 do 6 klasy SP zapraszamy na pierwsze spotkanie oazowe, które odbędzie się w piątek 15 września o godzinie 16.30 w sali oazy.

7. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. o godz. 18.00.

8. W piątek 8 września w Święto Narodzenia NMP, zapraszamy na naszą pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Wąsewie. Zapraszamy wszystkich chętnych. Apel szczególny kierujemy do młodzieży. Zapraszamy nauczycieli i katechetów do pomocy w przemarszu i utrzymaniu porządku. Wyruszamy z naszego kościoła o godz. 6.00 rano. Powrót indywidualny.

9. Diecezjalne dożynki odbędą się w niedzielę 10 września 2023 r. Długosiodle. Początek o godz. 11.30. Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa o godz. 12.00. Naszą parafię reprezentować będą rolnicy z Pałapusa – z wieńcem dożynkowym. Dziękując Bogu za zboże, owoce i płody ziemi, doceniając pracę rolników, weźmy udział w dożynkach diecezjalnych.

10. Zapraszamy rodziców i dzieci klas trzecich szkoły podstawowej, które w tym roku zaczynają przygotowanie do przyjęcia Pierwszej Komunii Św. spotkanie formacyjne w następną niedzielę 10 września po Mszy św. o 12.30.

11. Rozpoczynamy zapisy kandydatów do bierzmowania. W zakrystii i kancelarii są do odebrania deklaracje dla kandydatów, które będzie można złożyć u ks. Krystiana podczas zapisów w dniach 18 i 19 września w godzinach 16.00-18.00.

12. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.30 adoracja NS wspólnoty NS i Niepokalanej.

13. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS w ciszy Odnowy w Duchu Świętym.

14. Matki mężne czy szalone?” To tytuł wystawy pani Marty Dzbeńskiej – Karpińskiej, która będzie eksponowana w „Starej Elektrowni”. Organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy i spotkanie autorskie dnia 7 września br. o godz. 17.00. Plakat o wystawie w gablocie.

15. W przyszłym tygodniu ofiary do puszek przed kościołem na KUL i cele edukacyjne diecezji.

16. W niedzielę 10 września o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego z Łomży w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”. Serdecznie zapraszamy.

17. W niedzielę 17 września po Mszy św. o godz. 12.30 w Ogrodzie Wniebowzięcia odbędzie się Festyn Rodzinny. Więcej szczegółów w przyszłą niedzielę.

18. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach Kurs Nowe Życie, które odbędą się 8-10 września w budynku Centrum Ewangelizacji przy parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej. Szczegóły i zapisy na kurs Nowe Życie na stronie internetowej Centrum Ewaneglizacji.pl

19. Z dniem dzisiejszym Siostra Wioletta – zakrystianka kończy posługę w naszej parafii. Za ofiarną posługę wyraźmy Siostrze naszą wdzięczność. Życzymy Siostrze Bożego wsparcia w nowych zadaniach powierzonych w Zgromadzeniu Zakonnym.

20. W dzisiejszym tygodniku Idziemy m.in. o II wojnie światowej: „Propaganda jako narzędzie wojny”, „Jak zbrodniarz robi z siebie ofiarę”, o dożynkach: „Wszystko jest Bożym darem”, o rodzinie Ulmów: „Orszak dziejów z rodziną Ulmów”. Jest także do nabycia miesięcznik misyjny Misyjne Drogi.