Wniebowstąpienie Pańskie 12.05.2024

 

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3. Spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 15.00.

3. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Kto tego jeszcze nie uczynił, niech przystąpi do spowiedzi i komunii św. w tym tygodniu.

4. W przyszłą sobotę 18 maja od godz. 21.00 modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O godz. 21.00 – Apel, następnie, Liturgiczna Godzina Czytań – modlitwa psalmami, Akatyst do Ducha Świetego. adoracja Najświętszego Sakramentu. Następnie Msza św. Do wigilijnego czuwania na Zesłanie Ducha Świętego zapraszamy młodzież, grupy modlitewne, parafian.

5. We wtorek 14 maja święto św. Macieja Apostola – imieniny Ks. Macieja – naszego Wikariusza. Msza św. w jego intencji w poniedziałek 13 maja o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę i poniedziałek będziemy gościć w naszej parafii relikwie błogosławionej rodziny Ulmów, zamordowanej przez Niemców w czasie II wojny światowej za ratowanie Żydów.. Program będzie następujący: 15.30 Czuwanie modlitewne w kościele. 15.50 Przywitanie relikwii bł. Rodziny Ulmów przed kościołem. 16.00 Msza św. z nauką dla małżeństw i odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy św. czuwanie Domowego Kościoła, 18.00 Msza św. z nauką dla rodziców. Po niej obrzęd błogosławieństwa rodziców oczekujących na narodziny dziecka poczętego (ojców i matek w stanie błogosławionym). 19:00 Czuwanie (w ciszy) rodziców oczekujących na narodziny dziecka i małżeństw pragnących potomstwa. 19:30 Czuwanie członków Kół Żywego Różańca i Rodziny Radia Maryja. 20.00 Czuwanie Rycerzy Kolumba i Lektorów Dorosłych. 20.30 Czuwanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar i Przyjaciół Oblubieńca. 21.00 Apel Jasnogórski. Litania do bł. Józefa i Wiktorii z dziećmi, męczenników i zakończenie czuwania. W poniedziałek, 20 maja 2024, o godz. 6:30 Msza święta, o godz. 7:00 Msza święta z nauką na temat życia religijnego w rodzinie. O godz. 8:00 czuwanie indywidualne. Możliwość adoracji i ucałowania relikwii bł. Rodziny Ulmów. O godz. 8:25 Litania do bł. Józefa i Wiktorii z dziećmi, męczenników. Pożegnanie relikwii bł. Rodziny Ulmów.

7. Drugie Diecezjalne Spotkanie Dzieci pierwszokomunijnych i nie tylko pierwszokomunijnych będzie miało miejsce w sobotę 8 czerwca 2024 r. w Myszyńcu. Rozpocznie się ono Eucharystią pod przewodnictwem biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Organizujemy wyjazd z naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie chęci wyjazdu do katechetów. Dzieci mogą zabrać ze sobą stroje komunijne na Mszę św. Każdy uczestnik wydarzenia przygotuje karteczkę z imieniem i nazwiskiem oraz nazwą parafii, z której pochodzi. Będzie to niezbędne w organizacji spotkania i losowaniu niespodzianki. Program spotkania : godz. 9.00 – rejestracja zapisanych grup przy kościele 10.00 – Msza św. pod przewodnictwem biskupa łomżyńskie 12.00 – Wyjazd do Kurpiowskiej Krainy w Wykrocie,- taniec dzieci prowadzony przez wodzireja- atrakcje, przygotowane dla dzieci: (alpaki, pokaz motocyklowy, posiłek, zjeżdżalnie – dmuchane, popcorn, wata cukrowa)- koncert Zespołu Arka Noego – losowanie niespodzianek. Jest możliwość, by dziecku towarzyszyli rodzice. Przy zapisie trzeba to zgłosić. Zapisy do końca tygodnia.

8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 13-21 lipca 2024 r. W programie m. in. wejście na górę Objawień Podbrdo, Droga Krzyżowa na górę Kriżevac, spotkania ze świadkami wiary – Agnieszką, Goranem, Patrickiem i Nancy, członkami Cenacolo, wyjazd na Makarską Riviere lub wodospady. Więcej informacji i zapisy u ks. Mateusza (tel. 517 19 17 09).

9. Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza zaprasza na kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA, który odbędzie się w sobotę 18 maja po Mszy św. Mszą Świętą o godz. 18.00.

10. Centrum Ewangelizacji zaprasza na wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet do Częstochowy, która odbędzie się w niedzielę 19 maja. Zapisy i informacje na stronie centrumewangelizacji.pl.

11. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka na leczenie obłożnie chorej Martyny Wiśniewskiej. Leczenie jest kosztowne. Ksiądz Biskup wyraził zgodę na przeprowadzenie tej zbiórki. Zachęcam do ofiarności.

12. W tygodniku Idziemy ciekawe artykuły min. o peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów: „Bliscy ludziom i Bogu”, kobietach: „Kobieta w Kościele”; o cenzurze: „Cenzura a wolność słowa”, „Cenzura wchodzi oknem”, o bitwie pod Monte Cassino” „Wolność mierzona krzyżami”, o malarskiej interpretacji Wniebowstąpienia: „Wniebowstąpienie według Siemiradzkiego”. a także wiele informacji z Kościoła, świata i regionu. Jest też do nabycia ostatni numer „Misyjne drogi”.