20 Niedziela Zwykła 20.08.2023

1. W sobotę 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. W naszym kościele Msze św. o godz. 6.30; 7.00; 11.00 i 18.00.

2. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży, w sobotę 26 sierpnia br. o godz. 10.00 odbędzie się uroczysta inauguracja roku katechetycznego 2023/2024. Obecność wszystkich katechetów obowiązkowa.

3. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego informuje, że tegoroczne, ogólnopolskie dożynki odbędą się na Jasnej Górze w dniach 2-3 września br. Uroczysta Msza św. dziękczynna z błogosławieństwem wieńców żniwnych będzie odprawiona w niedzielę dnia 3 września br. o godz. 11:00 przed Szczytem Jasnogórskim.

4. Diecezjalne dziękczynienie za tegoroczne plony odbędzie się w Długosiodle 10 września br.

5. Dożynki Gminno – Parafialne – naszej gminy i parafii odbędą się w sobotę 2 września br. w miejscowości Guty – Bujno. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 12.00.

6. Dzisiaj o godz. 21.00 na Placu Wolności ( parking), Teatr Bazar wystawi widowisko plenerowe pt: „Bałtyk story” Reżyser Rafał Swaczyna i artyści zapraszają do udziału.

7. Za tydzień ofiary na tacę przeznaczone są na „uzyskanie środków, których Stolica Apostolska potrzebuje do należytego pełnienia służby wobec całego Kościoła.

8. Ks. Mateusz Rakusiewicz jako uczestnik IV roku studium psychoterapii w Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich rozpoczyna praktykę psychoterapeutyczną. Osoby, które szukają pomocy psychologicznej w podejściu katolickim mogą skorzystać z odpłatnej psychoterapii indywidualnej po wcześniejszej konsultacji pod numerem telefonu 732 714 300.

9. W tygodniku Idziemy m.in. artykuły o rolnictwie: „Potrzebujemy dobrego chleba”, „Chleba powszedniego smak”, o ochronie środowiska: „Ochrona środowiska w Polsce”, o Kościele: Śladami żywego Kościoła”, o Duchu Świętym: „Czas Ducha Świętego”, nowo mianowanym nuncjuszu apostolskim w Polsce: „Nowy Nuncjusz”.