17 Niedziela Zwykła 30.08.2023

1. W sierpniu – miesiącu trzeźwości szczególną uwagę zwracamy na zagrożenia związane z pijaństwem i alkoholizmem. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu w miesiącu sierpniu. Biskup Tadeusz Bronakowski – Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, kieruje apel o abstynencję sierpniową:(cytat) „Prosimy wszystkich liderów życia społecznego, duchownych i świeckich, o zaangażowanie się w dzieło troski o trzeźwość narodu. To w dużej mierze od waszych postaw i decyzji oraz wzoru życia zależy, czy nasz naród będzie prawdziwie wolny wewnętrznie. Apel kierujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, aby włączyli się do tej inicjatywy. Bowiem wartość trzeźwego życia jest wartością ogólnoludzką, a nie tylko zobowiązaniem o charakterze religijnym. Wszyscy też jesteśmy odpowiedzialni za przyszłość naszej Ojczyzny. Niech Maryja, Królowa Polski, wspiera swoim przemożnym wstawiennictwem nasze dobre postanowienia i działania. Niech pomaga nam w codziennej pracy nad przywróceniem kultury trzeźwości w naszym narodzie”.

2. We wtorek 1 sierpnia 78. Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego. Uczcimy poległych i zmarłych Powstańców. W godz. 11.00 – 13.00 na cmentarzu parafialnym – SPACER HISTORYCZNY; godz.17.00 – GODZINA W – modlitwa na cmentarzu parafialnym przy mauzoleum. O godz. 18.00 w Ogrodzie Muzeum – Dom Rodziny Pileckich – Koncert piosenek powstańczych.

3. Dnia 2 sierpnia – Matki Bożej Anielskiej . Od południa 1sierpnia i przez cały dzień 2 sierpnia wierni mogą zyskać odpust „Porcjunkuli”. Warunki zyskania odpustu: nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim „Ojcze znasz” i „Wierzę w Boga”, stan łaski uświęcającej, przystąpienie do komunii św. i modlitwa w intencji Ojca Świętego.

4. W środę 2 sierpnia będziemy gościć pielgrzymów 39 Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Po odprawionej Mszy św. o godz. 9.00 będzie śniadanie dla pielgrzymów. Proszę o pomoc w przygotowaniu śniadania. Można złożyć ofiarę pieniężną na ten cel.

5. Zachęcamy aby zapisać się do Grupy Białej – Pielgrzymów Duchowych. Grupa Biała uczestniczy w Apelu Jasnogórskim o godz. 20.45, by towarzyszyć duchowo pielgrzymom udającym się na Jasną Górę. Apel rozpocznie się od wtorku 1 sierpnia i będzie trwał do 14 sierpnia włącznie. W niedzielę 6 i 13 sierpnia Apel po Mszy św. o godz. 18.00 czyli ok. godz. 19.00. Można zapisywać ssie do Grupy Białej.

6. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. godz. 18.00.

7. W tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca i Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja NS przez WNSiN oraz KŻR przy wspólnocie.

9. Zapraszamy na Filialną Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Gietrzwałdu – 26 sierpnia 2023. Gietrzwałd to miejsce w którym, Maryja wzywała Naród Polski do trzeźwości i odmawiania Różańca Świętego. Stańmy razem z Maryją w Jej Sanktuarium, aby wskazywała nam drogę do Swojego Syna. Zapisy i informacje pod numerem telefonu 606 767 814 i u ks. Mateusza.

10. W Lizbonie w dn. 1-6 sierpnia br. odbędą się Światowe Dni Młodzieży pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”. TVP będzie transmitować niektóre wydarzenia ŚDM. Program transmisji na plakacie w gablocie .

11. W tygodniku Idziemy m.in. o młodzieży: „Kościół młodych”, „ŚDM na całe życie”, o powstaniu warszawskim: „Pobożność w czasie powstania”, o pracy ludzkiej: „Człowiek w rzeczywistości pracy”, o zamianach płci: „Trzeba stawić opór”, a także wiele ciekawych informacji z regionu, świata, Kościoła. Jest też do nabycia ostatni numer L’Osservatore Romano.