13 Niedziela Zwykła 02.07.2023

1. W dniach 1-14 sierpnia – odbędzie się 39. Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
  2. Nasz Biskup Janusz zachęca do udziału w pielgrzymce. Kieruje do nas następujące wezwanie: „Drodzy Bracia i Siostry, kochani Pielgrzymi! Piesza pielgrzymka, która wyruszy 1 sierpnia br. z Łomży i Ostrołęki na Jasną Górą, jest szczególną drogą, która wiedzie do Jezusa przez Maryję. Ona zawsze wskazuje na swego Syna i swoim przykładem uczy nas, jak codzienność związać z wolą Boga. Tegoroczna pielgrzymka niech będzie dla wszystkich uczestników doświadczeniem piękna Kościoła, do którego należymy, i z którego czerpiemy życiodajną łaskę Chrystusa. Niech będzie czasem spotkania w atmosferze bliskości i miłości z braćmi i siostrami pątnikami oraz z tymi, którzy na trasie pielgrzymki będą dla Was otwierać swoje serca i domy”.
  3. Zapisy na 39 Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską (PPŁ) na Jasną Górę odbywają w następujący sposób: a/poprzez formularz zapisu znajdujący się na stronie internetowej pielgrzymki: pielgrzymkalomzynska.org Formularz zapisu będzie aktywny od 1 lipca 2023 roku, b/bezpośrednio na pielgrzymce w trakcie jej trwania w sekretariacie pielgrzymki. Kartę Pielgrzyma oraz znaczek pielgrzyma odbieramy w sekretariacie pielgrzymki. Szczegóły dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej PPŁ: www.pielgrzymkalomzynska.org
  4. Zachęcamy serdecznie do udziału w pielgrzymce pieszej. Zachęcamy także do udziału w Grupie Białej – czyli łączenia się duchowo z pielgrzymami i uczestnictwie w Apelu Jasnogórskim w naszym kościele parafialnym.
  5. W naszej parafii pielgrzymi będą gościć 2 sierpnia. O godz. 9.00 Msza św., później śniadanie i wymarsz.
  6. Dzisiaj w godz. 13.30 – 18.00  odbędzie się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem „Wspólnoty Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej” oraz Koła Żywego Różańca  przy wspólnocie. Zapraszamy serdecznie do adoracji.
  7. Jutro po Mszy św. o 18.00 adoracja NS w ciszy Odnowy w Duchu Świętym.
  8. W czwartek 6 lipca – Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta po mszy św. o godz. 18.00.
  9. W piątek Pierwszy piątek Miesiąca. Nabożeństwo po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.
  10. Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości zaprasza na Pieszą Pielgrzymkę z Ostrołęki do Niepokalanowa. Tegoroczna pielgrzymka wyruszy pod hasłem “Wierzę, zaradź memu niedowiarstwu”. XXIV Piesza Pielgrzymka z Ostrołęki do Niepokalanowa w Intencji Trzeźwości Narodu odbędzie się w dniach 5-11 lipca 2023 r. Pielgrzymka wyruszy z Sanktuarium pw. św. Antoniego w Ostrołęce 5 lipca 2023 r. po Mszy Świętej o godzinie 7.00. Zapisy w dniu wymarszu i na trasie pielgrzymki.
    Młodzież do 15 roku życia musi być z opiekunem.
    Młodzież w wieku 16-18 lat musi mieć pisemną zgodę rodziców. Plakat o pielgrzymce w gablocie.
  11. W sobotę 8 lipca br. o godz. 11.00 w  Zespole Szkół Centrum Kształcenia  Rolniczego, ul. Klonowa 4, Stare Lubiejewo rozpocznie się festyn: „Zakręć się na Lubiejewo”. W programie: występy  ludowych zespołów  muzycznych i solistów, atrakcje dla dzieci, stoiska sprzętu rolniczego, kącik zdrowia i inne wystawy. Organizatorzy zapraszają. Plakat w gablocie.
  12. W przyszłą niedzielę będziemy gościć księdza Jacka kapelana „Wspólnoty Chleb Życia” z Warszawy. Wspólnota zajmuje się osobami potrzebującymi pomocy i wsparcia. Po Mszach św. będzie można wesprzeć wspólnotę materialnie.
  13. W tym tygodniu w tygodniku Idziemy artykuły m.in. o zdradzie: „Zdrada. I co dalej”, „Anatomia niewierności”, o dyskryminacji: „Stop dyskryminacji”, o wojnie: „Globalny wymiar wojny”, o Kościele: „Kościół na wspólnej drodze”, a także wiele wiadomości z regionu, Kościoła, świata. Jest też do nabycia pismo misyjne: „Misyjne drogi”.