Zmartwychwsanie Pańskie 09.04.2023

1. W dniu Zmartwychwstania Pańskiego, my kapłani składamy Wam, drodzy Parafianie i Goście, serdeczne życzenia. Niech Zmartwychwstały Zbawiciel obdarza Was pokojem, miłością miłosierną i eucharystyczną obecnością. Święta niech będą pełne nadziei, pogodne w rodzinnym gronie i wśród przyjaciół.

2. Biskup Łomżyński przesłał życzenia świąteczne następującej treści:

„Święta paschalne niech będą dla Was, Bracia i Siostry, doświadczeniem pokoju, miłości i nadziei. Chrystus, nasze Życie i Zmartwychwstanie, niech błogosławi Waszym rodzinom, niech opromienia światłem swojej łaski Waszą codzienność: dom rodzinny, miejsce pracy i nauki dzieci; niech będzie siłą i nadzieją dla osób chorych i cierpiących; niech pomnaża miłość narzeczonych i małżonków; niech w mocy swego Ducha towarzyszy młodzieży i dzieciom; niech pomnaża w nas wszystkich radość i wiarę, abyśmy w Kościele, którego On jest Głową, odnajdywali zawsze źródło pokoju i miłosierdzia. Bracia i Siostry! Na czas wielkanocnego świętowania przy stole Eucharystii, w gronie rodziny i przyjaciół, wraz z biskupem Tadeuszem z serca Wam błogosławię. Biskup Janusz Stepnowski”.

3. Dni Wielkiego Tygodnia były bogate w duchowe przeżycia. Liturgia, jej przygotowanie, posługa w konfesjonale, jak i dekoracje w świątyni wymagały zaangażowania i wysiłku. Składam serdeczne Bóg zapłać – Księżom Wikariuszom za ich ofiarną posługę i zaangażowanie. Dziękuję za przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego i kościoła Księdzu Marianowi, Pani Annie Smosarskiej, Pani Agacie Kacprzak, Pani Agnieszce Bieniek, Pani Halinie Świderek, Panu Januszowi Trzasce, Panu Zbigniewowi Rozmusowwi, Rycerzom Kolumba, Dziękuję Siostrze Wioletcie – Zakrystiance, Siostrom Terezjankon, i wszystkim, którzy włączyli się w prace dekoracyjne i porządkowe w naszym kościele.

4. Dziękujemy Panu Organiście, chórowi, scholi młodzieżowej, kantorom, lektorom, ministrantom i całej Służbie Liturgicznej.

5. Wszystkim grupom modlitewnym i osobom indywidualnym za adorację Pana Jezusa Bóg zapłać. Dziękuję Strażakom z Ostrowi Mazowieckiej, Prosienicy, Pałapusa, z Gut Bujno.

6. Dziękuję tym, którzy złożyli ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. Parafianom i Gościom za obecność i modlitwę w czasie Świętego Triduum Paschalnego – Bóg zapłać.

8. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję Caritas i przynieśli w darze produkty żywnościowe, by wesprzeć na Wielkanoc ubogich. Dziękuję wolontariuszom, którzy przy darach pracowali i je rozdzielali.

9. Dzisiaj Msze św. o 9.00;11.00, 12.30, i 18.00;

10. Jutro porządek, Mszy św. 7.00; 9.00, 11.00;12.30 i 18.00. O godz. 11.00, oprócz Mszy św. w kościele – Msza św. w kaplicy na cmentarzu grzebalnym.

11. Jutro ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne diecezji.

12. W niedzielę 16 kwietnia – niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po koronce rozważanie o Bożej Miłości.

13. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek przed kościołem będą zbierane na dzieła prowadzone przez CARITAS.

14. W środę 12 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 męski różaniec. Do modlitwy zapraszają Rycerze Kolumba.

15. W piątek 14 kwietna z racji oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.

16. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 będzie spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

17. W tygodniku Idziemy ciekawe artykuły: m.in. o Zmartwychwstaniu; „Zmartwychwstanie zmienia wszystko”, „Pascha: ze śmierci do życia”, „Bazylika Grobu Bożego”, z dziedziny polityki: „Wielki kryzys w Izraelu”, o ogrodzie zoologicznym: „Warszawski zwierzyniec”. a także wiele ciekawych informacji ze świata, regionu, Kościoła.