Wniebowstąpienie Pańskie 21.05.2023

 

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
2. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3. Spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 14.00.
3. W tym roku „Poświęcenie pól”: poniedziałek 22 maja, godz. 16.00 – Guty Bujno; wtorek 23 maja, godz. 17.00 – Podborze; wtorek 23 maja godz. 17.00 – Stare Lubiejewo; środa 24 maja godz. 16.00 – Pałapus; środa godz.15.00 – Prosienica; piątek 26 maja godz. 18.00 – Budy Grudzie; sobota 27 maja godz. 16.00 – Nowe Lubiejewo.
4. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Kto tego jeszcze nie uczynił, niech przystąpi do spowiedzi i komunii św. w tym tygodniu.
5. W przyszłą sobotę 27 maja od godz. 21.00 modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O godz. 21.00 – Apel, następnie, Liturgiczna Godzina Czytań – modlitwa psalmami, Akatyst do Ducha Świetego. adoracja Najświętszego Sakramentu. Następnie Msza św. Do wigilijnego czuwania na Zesłanie Ducha Świętego zapraszamy młodzież, grupy modlitewne, parafian.
6. Wczoraj 20.05 w Andrzejewie odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Służby Liturgicznej Ołtarza. Nasi ministranci zajęli następujące miejsca: – Najlepsza drużyna Liturgiczna diecezji łomżyńskiej w kategorii ministranci starsi w składzie: Szymon Kordek, Albert Bartnik, Kacper Krystoszyk, Mateusz Krystoszyk, a także kategorie indywidualne: – najlepszy ministrant w kategorii ministrant starszy – Kacper Krystoszyk, – najlepszy ministrant w kategorii lektorzy i ceremoniarze – Szymon Kordek, 3 miejsce w kategorii lektorzy i ceremoniarze Albert Bartnik, 2 miejsce w kategorii ministranci młodsi Mateusz Krystoszyk. W trakcie Mszy św. Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski pobłogosławił Alberta Bartnika i Szymona Kordka do posługi ceremoniarzy.
7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 5-13 sierpnia 2023 r. W programie m. in. wejście na górę Objawień, Droga Krzyżowa na górę Kriżevac, spotkania z Patrickiem i Nancy, członkami Cenacolo, wyjazd na Makarską Rivierę lub wodospady. Więcej informacji i zapisy u ks. Mateusza (tel. 517 19 17 09).
8. Centrum Ewangelizacji Dobrego Pasterza zaprasza wszystkie chętne dzieci od 1 do 6 klasy Szkoły Podstawowej na PÓŁKOLONIE WAKACYJNE, które odbędą się w II turnusach: od 26 do 30 czerwca i od 10 do 14 lipca. Zapisy i wszystkie informacje u Ks. Marka Żmijewskiego.
9. Dnia 26 maja – Dzień Matki. W naszej parafii o godz. 18.00 Msza św. w intencji Matek sprawowana przez Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. O godz. 19.00 koncert dedykowany Mamom. W programie występ chóru z Korei Południowej i chóru z parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży. Koncert jest pod patronatem Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Program koncertu w gablocie z ogłoszeniami. Koncert jest dedykowany Mamom, ale zaproszenie mają wszyscy. Koncert jest otwarty dla wszystkich. Zaproście, rodziny, znajomych, przyjaciół z innych parafii. Będzie to ważne wydarzenie artystyczne w naszym mieście.
10. W tygodniku Idziemy ciekawe artykuły min. o matkach: „Jak być mamą”, „Macierzyństwo trzech pokoleń”, o zawierzeniu NMP” „Maryjne zawierzenie”, o dyktatorze Putinie: „Dyktator kochany przez naród?”, o świętowaniu niedzieli: „Dlaczego nie szabat?”, o św. Ricie: „Święta do zadań specjalnych”, a także wiele informacji z Kościoła, świata i regionu. Jest też do nabycia ostatni numer „Misyjne drogi”.