1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary.
2. W przyszłą niedzielę 24 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Warto pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby skorzystać ze spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
3. Wigilię tzw. Zielonych Świąt będziemy obchodzić w sobotę, 23 maja. Rozpocznie się Mszą św., następnie wspólny śpiew Akatystu do Ducha Świętego, adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski. Do wspólnego świętowania zapraszamy grupy modlitewne i chętnych parafian.
4. W przyszłą niedzielę, 24 maja na Mszy św. o godz. 12.30, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowi Maz. przystąpią do I Komunii Św. Spowiedź dzieci oraz ich rodziców w sobotę o godz. 16.00.
5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć kleryka z WSD w Łomży, modlitwą i ofiarą będziemy mogli wesprzeć naszą uczelnię.
6. W tym tygodniu zostanie zamknięty parking na Placu Wolności w związku z pracami ziemnymi prowadzonymi przez Urząd Miasta. Zapraszamy do korzystania z parking przy Hali Powiatowej na ul.Kościuszki oraz naszego wewnętrznego parkingu przy plebani i domu parafialnym.
7. W sobotę 6 czerwca zapraszamy na wyjazd do Myszyńca na diecezjalny dzień dziecka. W programie: Msza św. animacje dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji. Dziecko musi zgłosić się z opiekunem (rodzic, dziadek, babcia, pełnoletnie rodzeństwo). Koszt 50 zł – uczestnik, opiekun – 30 zł. Zapisy do końca tygodnia u ks. Kamila, siostry Brygidy, katechetki p. Anny Wróblewskiej.
8. Po Mszy o godz. 18..00 wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na Wieczór Uwielbienia.
9. Nabożeństwo poświęcenie pól:
wtorek 19.05 – 16.00 Guty Bujno.
środa 20.05 – 17.00 Podborze
czwartek 21.05 – 17.00 Lubiejewo Stare
piątek 22.05 – 16.00 Pałapus
wtorek 26.05 – 16.00 Prosienica
środa 27.05 – 17.00 Budy Grudzie
czwartek 28.05 – 17.00 Lubiejewo Nowe.
10. I Komunia Święta to ważne wydarzenie dla całej parafii. Dla dzieci, ich rodziców i nas wszystkich, którzy kiedyś przyjęliśmy Pana Jezusa po raz pierwszy do swego serca. W czasie dzisiejszej Mszy św. do I Komunii św. przystąpiło 14 dzieci. Bardzo dziękuję za włożony trud w przygotowanie dzieci do kolejnych dwóch sakramentów: pokuty i Eucharystii, rodzicom – bez was, bez waszego przykładu i codziennych starań trud kapłanów i katechetek poszedłby na marne.
Dziękuję pani katechetce p. Annie Wróblewskiej za całoroczną katechizację, przygotowanie I Komunii św. i stałe zaangażowanie w życie parafialne. Dziękuję ks. Adamowi za całoroczne katechezy do dzieci i ich rodziców.
Bóg zapłać dzieciom i ich rodzicom za pięknie udekorowany kościół, za złożony dar ołtarza (pulpit do Księgi Mszału używanego do Mszy św.).
11. Zachęcamy do czytania katolickiego tygodnika Idziemy.