Wizytacja Biskupia 20.06.2021

Każda parafia co 5 lat przeżywa Wizytację Kanoniczną. Biskup przybywa do parafii, aby zapoznać się z całością działań duszpasterskich.

Ostatni raz przeżywaliśmy wizytację w 2016 r. Tegoroczna wizytacja została poprzedzona odpowiednim przygotowaniem. Najpierw przybyli przedstawiciele poszczególnych wydziałów Kurii Diecezjalnej, którzy podsumowali duszpasterstwo, sprawy ekonomiczne oraz budowlane w parafii. Sporządzone protokoły zawierające odpowiednie wnioski zostały przekazane Księdzu Biskupowi.

W niedzielę 20 czerwca rozpoczęła się o godz. 7.00 wizytacja. O godz.9.00 Ksiądz Biskup został uroczyście prowadzony do naszej świątyni. W przedsionku świątyni ks. bp Janusz ucałował relikwie św. Stanisława i pokropił wiernych wodą święconą. Chór parafialny odśpiewał podniosłą pieśń – Ecce Sacerdos Magnus. Po dojściu do ołtarza biskup ukląkł i wszyscy trwali na modlitwie. Następnie jedna z rodzin powitała Pasterza w imieniu wszystkich wiernych. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. bp Janusz. W homilii nawiązał do Ewangelii.

Oprawą liturgiczną Mszy Św. zajęły się grupy parafialne z pomocą księży i sióstr zakonnych.

Na końcu ks. bp. Janusz podziękował ks. proboszczowi Janowi za troskę i ojcowską opiekę jaką otacza naszą parafię.