PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA

Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej powstała w czerwcu 2019 roku po zakończonym Seminarium Odnowy Wiary. Wspólnota liczy ok 80 osób w różnym wieku. Funkcjonuje u nas dziesięć grupek dzielenia.  Spotkania odbywają się w każdy wtorek w kościele (raz w miesiącu mamy swoją Mszę Św. wspólnotową, adorację Najświętszego Sakramentu, jak również spotkania formacyjne z konferencją, grupki dzielenia). Funkcjonują w naszej wspólnocie poszczególne diakonie: muzyczna, orędownicza, świętowania i techniczna. Wspólnota stara się uczestniczyć w życiu parafii.

Mimo różnorodności wiekowej i różnych osobowości łączy nas wiara i chęć podążania za Chrystusem. Pragniemy wzrastać, chcemy również nieść dobrą nowinę – o Bożej miłości innym ludziom. Uczestniczymy w kursach ewangelizacyjnych i formujemy nasze serca. Swoją wspólnotę i naszą formację oddajemy Bogu i pod opiekę Matki Bożej Wniebowziętej.