Pierwsza Komunia Święta

Tradycyjnie, w najpiękniejszym miesiącu w ciągu roku, jakim jest maj, uczniowie klas trzecich szkół podstawowych znajdujących się na terenie naszej parafii, uczestniczą po raz pierwszy w sposób pełny w Eucharystii.
Popularnie nazywamy tę uroczystość Pierwszą Komunią Świętą. Wielu z nas, z pewnego rodzaju rozrzewnieniem, wspomina własną Pierwszą Komunię. Wiąże się to bowiem z niezwykłymi emocjami, które towarzyszą tak młodemu człowiekowi. Tak liczne przygotowania w ciągu roku, przygotowania związane z organizacją i przebiegiem liturgii Mszy św. „pierwszokomunijnej”, przymiarki strojów na uroczystość, wreszcie pierwsza spowiedź i pierwsza Komunia.
W tym roku, w naszej parafii uroczystości odbyły się w soboty, ze względu na ograniczenia liczby osób, które mogą jednocześnie uczestniczyć w liturgii w kościele.
Ogarniajmy modlitwą dzieci, prosząc dla nich o serca czyste i spragnione bliskiej relacji z Panem Jezusem.