Pielgrzymka SYCHAR

11 osób z Ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR udało się 7 maja 2022 roku na 2-dniową pielgrzymkę do warmińsko-mazurskich Sanktuariów Maryjnych. Po drodze odwiedzono klasztor prawosławny i drewnianą cerkiew w Wojnowie k. Rucianego-Nidy oraz pospacerowano nad brzegami jeziora w Mikołajkach.
Po południu dojechano do miejsca noclegu w Świętej Lipce. Tu powitała uczestników Maryja pięknym koncertem organowym w bazylice. Po wieczornej Mszy Świętej proboszcz parafii ks. Aleksander Jacyniak (Jezuita) oprowadził „sycharków” z Ostrowi po bazylice, a następnie specjalnie dla nich wygłosił konferencję na temat „Niełatwe początki wspólnego życia Maryi ze św. Józefem”.
W niedzielę udano się do Stoczka Klasztornego, gdzie w latach 1953/1954 był więziony Kardynał Stefan Wyszyński. Dalej wstąpiono do Sanktuarium w Głotowie i udano się do Gietrzwałdu, gdzie modlono się i zwiedzano do późnych godzin popołudniowych.