1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą.
2. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Podczas uroczystej procesji ulicami parafii podziękujemy dobremu Bogu za dar Eucharystii, prosząc jednocześnie o błogosławieństwo dla Kościoła i Ojczyzny. Nasz udział w tej procesji niech stanie się publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas i zawsze jest w naszym życiu obecny.
Msze Św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00. Po Mszy św. o 11.00 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami: 3 Maja, Ks. Sobotki, , Warchalskiego, Widnichowską, Lipową, Armii Krajowej i powrót 3 Maja. Proszę o przygotowanie ołtarzy I – przy ul. Warchalskiego (Rycerze Kolumba z rodziną p.Pęzińskich, kwiaty ofiaruje Rodzina Radia Maryja), II – przy ul. Widnichowskiej (Odnowa w Duchu Świętym z rodz. p. Kudraszew), III – przy ul. Armii Krajowej (rodz. p. Prusińskich i Kuczyńskich z Kołami Żywego Różańca), IV – przy Kościele (Księża i Siostry Zakonne).
Zapraszam asystę procesyjną, strażaków, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków, dzieci po pierwszej komunii. Zachęcamy do udekorowania domów, okien w blokach obrazami lub emblematami religijnymi na trasie procesji.
Po Bożym Ciele przez 8 dni trwać będzie oktawa podczas której Msza św. o godz. 18.00 będzie połączona z Nieszporami.
3. W imieniu wszystkich ostrowskich parafii zapraszamy na KONCERT UWIELBIENIA w UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. Koncert odbędzie się w Ogródku Jordanowskim 4 czerwca w godz. od 19.30 do 21.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziny do świętowania uroczystości Bożego Ciała.
4. W piątek po Bożym Ciele biskup łomżyński udzielił dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych wszystkim przebywającym na terenie naszej diecezji.
5. W poniedziałek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dlatego na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za dzieci, o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w niełatwych czasach. Zapraszamy rodziców z pociechami.
6. Jutro rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa sprawowane będzie po Mszy św. o godz. 18:00.
7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.
Czwartek – Godzina Święta po Mszy św. o godz. 18.00.
Piątek i Sobota – Nabożeństwa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.
8. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Ofiarami do puszek będzie można wesprzeć Świątynię Opatrzności Bożej, jako wotum za odzyskaną niepodległość.
9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele koncert muzyki sakralnej „Stabat Mater Ostrobramska”. To nowatorska kompozycja twórców młodego pokolenia, łącząca klasyczną formę muzyki sakralnej z nowoczesnym przekazem. Wystąpią: Agnieszka Kadłubowska – sopran, Kwintet Smyczkowy Ars Harmonia, Chór Miasta Siedlce.
10. Wspólnota Domowego Kościoła i Diakonia Życia zapraszają na Ostrowski Marsz dla Życia i Rodziny,
który odbędzie się we wtorek 9 czerwca. Uczestnicy marszu przejdą od kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza do kościoła Opatrzności Bożej. Rozpoczęcie o godz. 18.00.
11. Jeszcze dzisiaj można zapisać się na wyjazd do Myszyńca na diecezjalny dzień dziecka. Wyjazd w sobotę 6 czerwca. Zapisy u ks. Kamila, siostry Brygidy, katechetki p. Anny Wróblewskiej.
12. W dniu dzisiejszym można wesprzeć młodzież z grupy parafialnej, która częstuje słoneczną, orzeźwiającą lemoniadą.
13. (na mszy o 12.30) I Komunia Święta to ważne wydarzenie dla całej parafii. Dla dzieci, ich rodziców i nas wszystkich, którzy kiedyś przyjęliśmy Pana Jezusa po raz pierwszy do swego serca. W czasie dzisiejszej Mszy św. do I Komunii św. przystąpiło 14 dzieci. Bardzo dziękuję za włożony trud w przygotowanie dzieci do kolejnych dwóch sakramentów: pokuty i Eucharystii, rodzicom – bez was, bez waszego przykładu i codziennych starań trud kapłanów i katechetek poszedłby na marne.
Dziękuję katechetce s. Brygidzie za całoroczną katechizację, przygotowanie I Komunii św. i stałe zaangażowanie w życie parafialne. Dziękuję ks. Adamowi za całoroczne katechezy do dzieci i ich rodziców.
Bóg zapłać dzieciom i ich rodzicom za pięknie udekorowany kościół, za złożony dar ołtarza (pulpit do Księgi Mszału używanego do Mszy św.).