LEKTORZY DOROŚLI

Posługa lektora to jedna z funkcji liturgicznych sprawowana podczas celebracji Mszy świętej w Kościele Katolickim. Polega ona na odczytywaniu przez lektorów tekstów biblijnych – tzw. “czytań” – podczas Liturgii Słowa oprócz Ewangelii (tutaj wyjątek stanowią: Niedziela Palmowa i Wielki Piątek, kiedy lektor może odczytać lub odśpiewać Ewangelię.
Należy również dodać, iż lektorzy proklamują Słowo Boże tak podczas Eucharystii jak i podczas różnych nabożeństw i obrzędów liturgicznych.
Wśród grona lektorów należących do Liturgicznej Służby Ołtarza są także tzw. Dorośli Lektorzy, czyli panowie, którzy żyjąc w małżeństwie i rodzinie nadal pragną włączyć się w czytanie Słowa Bożego.
W naszej parafii grupa dorosłych lektorów istnieje od dawna. Lektorzy czytają Słowo Boże w niedziele na Mszy św. o godz. 9.00, a także w uroczystości i święta w ciągu całego roku. Opiekunem jest ks. proboszcz Jan Okuła

Posługa lektorów dorosłych

26.06.2022