TOTUS TUUS

TOTUS TUUS

wydarzenie artystyczne upamiętniające Jana Pawła II i jego zasługi dla Polski

Organizator: Instytut Pamięci Narodowej

Termin i miejsce:
17 maja, godz. 19.00 – kościół Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej, ul. 3 maja 3

W związku z majową rocznicą urodzin św. Jana Pawła II Biuro Wydarzeń Kulturalnych Instytutu Pamięci Narodowej pragnie przybliżyć widzom sylwetkę papieża Polaka, który zmienił bieg naszej historii.
Przy wtórze chorału gregoriańskiego oraz pieśni maryjnych usłyszymy wspomnienia bliskich Karola Wojtyły, które malują obraz człowieka głęboko zakorzenionego w wierze i z troską patrzącego na losy rodziny, ojczyzny i świata.
Pierwszy papież Polak, papież Słowianin, przyczynił się do zburzenia ustroju komunistycznego w Polsce, a przez 27 lat swojego pontyfikatu zmienił oblicze Ziemi, za co chcemy złożyć mu hołd i zapewnić o naszej pamięci.

Wykonawcy:
kwartet wokalny Floridus
skrzypce: Tomasz Chyła
Recytacje: Jakub Kornacki
Scenariusz: Krystian Iwanow