Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022

1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym nasze rodziny, parafię, naszą Ojczyznę zawierzamy Jezusowi Chrystusowi Królowi. On bowiem jest naszym Panem i Zbawicielem.  Dzisiaj w czasie każdej Mszy św.  akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego N.S.P.J. po Mszy św. o godz. 18.00 Litania do N. Serca P. Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego N.S.P.J.
  2. We wtorek 22 listopada wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego. Opiece św. Cecylii polecamy Pana Organistę, chór, scholę dziecięcą i młodzieżową, diakonie muzyczne wspólnot parafialnych oraz kantorów. Msza św. w tej intencji dzisiaj o godz. 9.00. Wyrażamy im naszą wdzięczność za posługę podczas liturgii.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. W Adwencie codziennie o godz. 6.30, oprócz niedziel, będzie sprawowana Msza św. roratnia, poprzedzona odśpiewaniem Godzinek. Zapraszamy udziału w tej Mszy św. Roraty dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 6.30. Dla młodzieży w piątki o godz. 18.00.
  4. Czas Adwentu to odnowa życia duchowego i przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia. W dniach od 4 – 7 grudnia  będziemy przeżywać nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Porządek rekolekcji zostanie podany w przyszłym tygodniu.
  5. Marian wraz z Animatorami zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie dziś  po Mszy św. o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.
  6. Dnia 24 listopada br. o godz. 10.00 w Starej Elektrowni, ul. 11 Listopada odbędzie się IX Przegląd Przedszkolnej Piosenki Religijnej pt. „Dzieckiem Bożym jestem ja”.  zorganizowany  przez Miejskie Przedszkole  Nr 1, ul. Batorego. Organizatorzy zapraszają. Plakat w gablocie.
  7. Centrum Ewangelizacji Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na Kurs ALPHA dla młodzieży. Jest to cykl 10 spotkań. W programie wspólny posiłek, konferencja i czas na rozmowy. Zapraszamy młodzież z 7 i 8 klasy SP i Szkół Średnich.   Spotkanie już jutro, w poniedziałek 21 listopada o godz. 19:00 w sali Centrum Ewangelizacji (wejście od ul. Rataja).
  8. Centrum Ewangelizacji w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na ewangelizacyjne rekolekcje na początku Adwentu., które odbędą się od 2 do 4 grudnia  w Centrum Ewangelizacji. Szczegóły i zapisy na stronie centrumewangelizacji.pl
  9. Kino Ostrovia zaprasza na film „PROROK”, o bł. Stefanie Kardynale Wyszyńskim, który wyświetlany będzie w dniach od 25.11 – 1.12.2022r. o godz.17:30.
  10. Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy”. Ciekawe artykuły m.in. o sztuce sakralnej: „Do modlitwy czy podziwiania?”, o obrazie  Jezusa Miłosiernego: „Miłosierdzie  na nowo malowane”, o wizycie  papieża Franciszka  na Półwyspie  Arabskim: „Drugi raz na Półwyspie Arabskim”, o czyśćcu: „Ogień czyśćcowy”, z dziedziny polityki: „Niebezpieczny Kaliningrad”, o pomocy mieszkańcom Ukrainy: „Rodzina Rodzinie  dla Ukrainy”., a także wiele informacji z regionu, Kościoła, świata.