6 Niedziela Wielkanocna 14.05.2023

1. W niedzielę 21 maja o godz. 12.30 – Pierwsza Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i z Lubiejewa, Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w sobotę 20 maja o godz. 14.00.
2. W piątek 19 maja rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
3. W przyszłą niedzielę 21 maja Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
4. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na nieszpory w intencji rodzin i powołań kapłańskich w czwartek, 18.05.23 po Mszy św. o godz. 18.00.
5. Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza zaprasza na kolejny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w sobotę, 20 maja po Mszy św. o godz. 18.00.
6. Zapraszamy wszystkich członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz wszystkich, którzy o tym dziele chcieliby się dowiedzieć więcej na III Diecezjalny Dzień Jedności KWC, który odbędzie się 10 czerwca 2023 r. w Sanktuarium Maryjnym w Nowej Osuchowej. W programie zabawy z wodzirejem, konferencja ks. Adama Anuszkiewicza, świadectwa, Msza święta, spotkanie w grupach, możliwość rozmowy o tym, jak pomóc osobom uzależnionym, wspólny posiłek, i adoracja Najświętszego Sakramentu. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Mateusza.
7. W sobotę 20 maja o godz. 10.00 w naszym kościele odbędzie się Msza św. Hubertowska w intencji myśliwych z racji Festiwalu Kultury Łowieckiej.
8. W najbliższą środę 17 maja w naszym kościele o godz. 19.00 odbędzie się następujące wydarzenie: koncert, a także teksty mówione i recytowane oraz przekaz multimedialny pt. „Totus Tuus” – upamiętniające św. Jana Pawła II i jego zasługi dla Polski. Jest to wydarzenie o charakterze artystycznym i duchowym, zorganizowane przez Instytut Pamięci Narodowej. Zapraszamy serdecznie, by uczcić św. Jana Pawła II – ubogacić się jego myślą patriotyczną i innymi utworami. Proszę zaproście znajomych przyjaciół z innych parafii i miejscowości. Będzie to także znak naszego docenienia zasług św. Jana Pawła II i znak sprzeciwu wobec szkalowania Jego osoby.
9. W tygodniku Idziemy ciekawe artykuły m.in. o niebie: „Dla kogo niebo?”, o I Komunii św.: „Jak nie zgubić Najważniejszego”, „Rodzinna Komunia św.”, o wizycie papieża na Węgrzech: „Papież umocnił Węgrów”, o państwie Izrael: „75 lat Izraela”. Jest też do nabycie miesięcznik misyjny: „Misyjne drogi”.