5 Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023

1. W dniach 27,28 i 29 marca (poniedziałek, wtorek, środa) w naszej parafii będą rekolekcje dla młodzieży szkół średnich. Rekolekcje odbędą się na hali MOSiRu, ul H. Trębickiego. Początek o godz. 8.30. Potrwają do godz. ok.11.00. Prosimy o modlitwę, by młodzież dobrze duchowo  skorzystała z tych rekolekcji. W czasie trwania rekolekcji na tej samej hali będzie namiot – miejsce adoracji Najświętszego Sakramentu osób  dorosłych za młodzież i prowadzących rekolekcje. Zapraszamy do  adoracji  w tej intencji.
  2. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa. Przynosimy palmy. Błogosławieństwo palm na wszystkich Mszach św. Procesja z palmami  przed Mszą św. o godz. 11.00 i 12.30. W Niedzielę Palmową nie będzie udzielany sakrament Chrztu.
  3. W przyszłą niedzielę 2 kwietnia 17 rocznica śmierci św. Jana Pawła II –Papieża. W naszym kościele o godz. 21.00 Apel Jasnogórski i modlitwa różańcowa.
  4. Chrzty w pierwszy i drugi dzień Wielkanocy o godz. 11.00. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w Wielki Wtorek  4 kwietnia  – po Mszy św. o godz. 18.00. Spisywanie akt chrztu w kancelarii Pana Organisty w Wielki Poniedziałek i Wtorek – 3 i 4 kwietnia  w godzinach 16.00 – 17.45. Potrzebny akt urodzenia dziecka. Przypominamy, że  chrzestnymi mogą być osoby, które przyjęły już sakrament bierzmowania, są wierzącymi i  praktykującymi katolikami (chrzestni  spoza  naszej parafii  przynoszą zaświadczenie ze swojej parafii, że mogą być chrzestnymi).
  5. W Wielką Środę, 5 kwietnia, kapłani będą odwiedzać obłożnie chorych. Zgłaszając księżom chorych w zakrystii lub kancelarii, należy podać dokładny adres i telefon.
  6. Prosimy o ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je składać u Księży i u Siostry Zakrystianki.
  7. W piątek 31 marca nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Natomiast Droga Krzyżowa tego  dnia rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00 – ok. 18.30 i przejdzie wyznaczoną trasą w naszej parafii . Zapraszamy do wzięcia udziału w tej Drodze Krzyżowej.
  8. Marian wraz z Animatorami zaprasza kandydatów do bierzmowania z rodzicami na spotkanie organizacyjne w niedziele, 2 kwietnia, po Mszy św. o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa
  9. Ze względu na to że w drugą niedzielę kwietnia wypada Wielkanoc, spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. odbędzie się w trzecią niedzielę kwietnia tj. 16.04.23r., po Mszy św. o godz.12.30.
  10. W czwartek 30 marca o godz. 10.00 Msza św. w ramach rekolekcji dla przedszkolaków. Zapraszamy przedszkolaków nauczycieli, pracowników przedszkoli, rodziców.
  11. Do Niedzieli Palmowej można przynosić artykuły żywnościowe i środki czystość, dla najuboższych z naszej parafii, w ramach pomocy wielkanocnej Caritas i składać przy ołtarzy św. Mikołaja.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” in. o Wielkim Poście: „Co wolno  w Poście”, o osobach z niepełnosprawnością: „Serce po sercu”, o zamordowaniu Księdza Franciszka Blachnickiego, twórcy ruchu  młodzieżowego „Światło – Życie”, przez agentów SB: „Trucizna dla księdza”, o bezhabitowych siostrach zakonnych: „Anioły ludzi miast”, z dziedziny polityki: „Wejścia Kraju Smoka”, o świątyni: „Świątynia duchowa.” a także wiele wiadomości z Kościoła, regionu i świata. Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone są egzemplarze książki pt.: „Czytając Stary Testament”, Książka ta pomaga bardziej zrozumieć Pismo Święte Starego Testamentu. Zachęcam do wzięcia i korzystania z tej książki przy czytaniu Starego Testamentu.