4 Niedziela Zwykła 29.01.2023

1. W czwartek 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego – zwane tradycyjnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w godzinach: 30; 7.00;  11.00;  i 18.00.  W Święto Ofiarowania Pańskiego na wszystkich Mszach św. poświęcamy świece zwane gromnicami. Płonąca świeca oznacza – Chrystusa – „Światłość Świata”. W zakrystii możemy nabyć świece na dzień 2 lutego.
  2. Święto Ofiarowania Pańskiego – jest to dzień życia konsekrowanego. Modlimy się za tych, którzy radykalnie – w zakonach, jak i w innych formach życia konsekrowanego służą Bogu. Modlimy się też o nowe powołania zakonne, jak również do instytutów świeckich życia konsekrowanego. Dziękujemy Bogu za posługę Sióstr Terezjanek w naszej parafii. Msza św. w intencji  Sióstr Terezjanek 2 lutego o godz.18.00.
  3. Taca w tym dniu przeznaczona jest na klasztory klauzurowe.
  4. Dziękujemy Księdzu Adamowi, Siostrze Wioletcie, Pani Ani Smosarskiej, Panu Januszowi Trzasce, Panu Waldemarowi Czerwonce, Rycerzom Kolumba, oraz tym wszystkim, którzy włączyli się  w  przygotowanie żłóbka i pomogli  dekorować  kościół na okres Bożego Narodzenia.
  5. W tym tygodniu żłóbek zostanie rozebrany. W tych ostatnich dniach możemy bliżej podejść do figurki Jezusa w żłóbku, by kontemplować dziecię Jezus i uczyć się od Niego, jak  w życiu  stawać się Dzieckiem Bożym.
  6. Msza św. ze wspomnienia św. Błażeja – w piątek 3 lutego. Po Mszach świętych błogosławieństwo św. Błażeja. Przez jego wstawiennictwo chorzy na gardło proszą o łaskę uzdrowienia.
  7. W niedzielę 5 lutego adoracja NS po Mszy św. o godz. 12.30 do 16.00 prowadzona przez Wspólnotę NS i Niepokalanej oraz Koło Żywego Różańca przy Wspólnocie. Zapraszamy do modlitwy.
  8. W tym tygodniu: – Pierwszy Czwartek miesiąca. Godzina Święta z modlitwą o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego po Mszy św. o godz. 18.00.
  9. W tym tygodniu: – Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota  miesiąca. Nabożeństwo po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja NS Rodziny Radia Maryja.
  10. Marian wraz z Animatorami zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne w najbliższy piątek o godz. 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
  11. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w naszej parafii przyszłą niedzielę, 5 lutego, o godz. 19.00. Uwielbiajmy Pana w naszych rodzinach i wspólnotach!
  12. Od 5 do 11.02. br. w naszym kościele będzie można poznać  osobę  i życie  założyciela Sióstr Terezjanek Sługi Bożego  Biskupa  Adolfa Szelążka. Siostry zapraszają do    zapoznania się z osobą ich założyciela  oraz do modlitwy  o cud  za jego  wstawiennictwem,  potrzebny do beatyfikacji.
  13. Od 3 do 9 lutego br.  w Kinie Ostrovia   wyświetlany będzie  serial religijny: „The  Choden”  – „Wybrany”. Zachęcamy do obejrzenia.
  14. Informacja dotycząca planowanej budowy stacji paliw naprzeciw naszego kościoła: Decyzją z dn. 26.08.2022 r. Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka odmówił inwestorowi Spółce STRACON pozwolenia środowiskowego na budowę stacji paliw. Inwestor odwołał się od tej decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ostrołęce. Kolegium Odwoławcze w Ostrołęce  decyzją z dn.  10.2022 r.  uchyliło decyzję Burmistrza Miast   Ostrów Mazowiecka    nakazując ponowne  rozpatrzenie sprawy. Strony mogły sprawę skierować do Wojewódzkiego  Sadu Administracyjnego w Warszawie. Uczyniła to parafia  dnia 10.11.2022r. . Sad Administracyjny wyrokiem z dnia  19 stycznia 2023 r. oddalił nasz sprzeciw. Sprawa więc  nadal jest otwarta i nie wiemy jak się zakończy.
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy m.in. artykuły  o  życiu konsekrowanym: „Każdy ma powołanie”, „Łączy ich konsekracja”, o posłudze papieża: „Współpracownik prawdy”, o handlu ludźmi we współczesnym świecie: „Handel ludźmi za Pirenejami” o zbrojeniu: „Zbroimy się na potęgę”, w numerze jest dodatek poświęcony św. Janowi Pawłowi II. ponadto wiele ciekawych artykułów i wiadomości z regionu, kościoła i świata.