4 Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023

1. Dnia 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.W tym roku ze względu na niedzielę Uroczystość św. Józefa została przeniesiona na poniedziałek 20 marca. W naszej parafii  w Uroczystość św. Józefa Msze św. będą w godz.: 6.30, 7.00. i 18.00. Po Mszy św. o godz.  00 i 18.00 – Litania do św. Jozefa.
  2. W sobotę 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia. Msze święte będą  o godz. 6.30; 7.00; 11.00 i 18.00. W tym dniu zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zagrożonego aborcją. Duchowa adopcja polega  na 9 miesięcznej codziennej modlitwie za dziecko zagrożone aborcją, które zna Bóg. Wychodząc z kościoła  zachęcamy do zabrania  gazetek o duchowej adopcji. Tam na 17 stronie jest deklaracja, którą należy wypełnić. Pierwszą część wypełnioną przynosimy do kościoła 25 marca, by zostawić przy składaniu zobowiązań. Drugą część – „Modlitwę codzienną” zostawiamy u siebie do codziennego odmawiania. W gablocie z ogłoszeniami podany jest wzór wypełnienia deklaracji.
  3. Chrzty w naszej parafii w każdą niedzielę o godz. 11.00. Wyjątkowo, w Niedzielę Palmową nie będzie chrztów. Chrzty w I i II Dzień Wielkanocy.
  4. Rekolekcje dala młodzieży szkól średnich odbędą się w dniach 27-29 marca na hali MOSiRu ul. Trębickiego.
  5. Konferencja Episkopatu Polski wydała komunikat dotyczący ataków na św. Jana Pawła II. W komunikacie czytamy m.in.: „Wobec podejmowanych ostatnio na szeroką skalę prób zdyskredytowania osoby i dzieła św. Jana Pawła II, apelujemy do wszystkich o uszanowanie pamięci jednego z najwybitniejszych naszych rodaków. Przeprowadzony proces kanonizacyjny, a w tym, dogłębna, naukowa analiza historyczna, nie pozostawia wątpliwości odnośnie do świętości Jana Pawła II. Czy pozwolimy odebrać sobie ten skarb na podstawie dziennikarskiego omówienia materiałów, wytworzonych przez komunistyczną Służbę Bezpieczeństwa? Zostało ono dokonane z pominięciem warsztatu naukowego, w sposób stronniczy, często ahistoryczny, bez znajomości kontekstu, innych istniejących dokumentów, raportów czy opracowań….. Jako papież, św. Jan Paweł II, zaliczył krzywdę wyrządzaną dziecku w sferze seksualnej do najcięższych przestępstw. Zobowiązał wszystkie episkopaty świata do wprowadzenia szczegółowych norm postępowania w takich przypadkach.”
  6. Dzisiaj w zakrystii można nabyć,  świece wielkanocne – paschaliki  w cenie 15 zł.  z osłonką. Można je będzie  wykorzystać  w Wielką Sobotę podczas Liturgii Wigilii Paschalnej. Dochód przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez parafialne CARITAS.
  7. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowi Mazowieckiej  poszukuje osób, które  chciałyby zostać RODZINAMI ZASTĘPCZYMI, dla dzieci  tego potrzebujących, nie zaznających  w swoich rodzinach należytej opieki i poczucia bezpieczeństwa. Na każde dziecko przysługuje  świadczenie  na pokrycie  kosztów jego utrzymania. Zawodowym rodzinom zastępczym przysługuje wynagrodzenie. Osoby zainteresowane proszone są do nawiązania kontaktu z Powiatowym Centrum  Pomocy  w Ostrowi Mazowieckiej, ul Widnichowska 20,  0296455398 wew. 24. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  8. W tym roku w naszej parafii nie będzie wielkopostnej zbiórki żywności w sklepach. Nie możemy jednak zapomnieć o najbardziej potrzebujących. Przy ołtarzu św. Mikołaja i na stolikach przy wyjściu  z kościoła wyłożone są torby – „Tytki charytatywne”. Zachęcamy, by wziąć tę torbę do domu, czy sklepu, napełnić ją produktami spożywczymi  o dłuższym terminie do spożycia, mogą też tam znaleźć się środki piorące i środki czystości (zapakowane osobno). Na torbie  znajduje się informacja jak należy postępować. Tak wypełnianą torbę należy przynieść do kościoła i złożyć w koszu przy ołtarzu św. Mikołaja. Zbiórka dla potrzebujących potrwa w naszej parafii do Niedzieli Palmowej  – 2 kwietnia.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy in. o rekolekcjach: „Jak nie stracić rekolekcji”,  o kierownictwie duchowym: „Towarzyszenie w drodze”, o bł. Księdzu Jerzym Popiełuszce: „Idę śladami ks. Jerzego”, o świętości: „Grzechy świętych”.