4 Niedziela Wielkanocna 30.04.2023

1. Dzisiaj w IV Niedzielę Wielkanocną rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego przeżywany pod hasłem: „Wielka Tajemnica Wiary”.  Pamiętajmy w tym szczególnym czasie o osobach rozeznających swoje powołanie.
  2. W poniedziałek pierwszego maja rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe. W naszym kościele będzie ono sprawowane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym nabożeństwie. Zachęcamy do tej modlitwy – w wioskach w domach, przy krzyżach lub kapliczkach, a szczególnie w rodzinach.
  3. W poniedziałek 1 maja Wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika
  4. W środę 3 maja Uroczystość NMP – Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w naszym kościele w następujących godzinach: 00, 9.00; 11.00, 18.00. Msza św.  za Ojczyznę, z udziałem władz  o godz. 11.00.  Dzień 3 Maja – to święto narodowe i kościelne udekorujmy  flagami domy, posesje, a także instytucje publiczne  i zakłady pracy.
  5. W dniach 6, 7 i 8  maja (sobota, niedziela i poniedziałek )  w naszej parafii dni adoracji Najświętszego Sakramentu – nazywane 40 – Godzinnym Nabożeństwem. Msze św. w   sobotę i poniedziałek, o godz. 30; 7.00; 9.00; 11.00; 18.00.  W niedzielę porządek niedzielny. Zapraszamy w te dni dzieci młodzież, grupy parafialne, wszystkich parafian do adoracji Pana Jezusa w wystawionym Najświętszym Sakramencie.
  6. Odpust w naszej parafii – św. Stanisława – Biskupa i Męczennika w  poniedziałek  8 maja. Suma odpustowa o godz. 18.00.
  7. W tym tygodniu – Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta – w ramach Nabożeństwa Majowego.
  8. W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Nabożeństwo po Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.
  9. W sobotę 6 maja w Zuzeli – Sanktuarium bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego odbędzie się I Kongres Różańcowy Diecezji Łomżyńskiej. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Msza św. o godz. 12.30. Program Kongresu  w gablocie z ogłoszeniami. Zachęcamy do udziału w Kongresie.
  10. Zapraszamy na Wielkanocny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w naszym kościele 7 maja po Mszy św. o godz. 18.00 – po Nabożeństwie Majowym. Wspólnie uwielbiajmy Zmartwychwstałego.
  11. W przyszłą niedzielę 7 maja będziemy gościć w naszej parafii Siostrę Terezjankę posługującą na misji w Boliwii. Podzieli się Ona z nami swoim świadectwem. Przed kościołem, po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć działalność Sióstr Terezjanek na misjach  w Boliwii.
  12. W maju w naszej parafii: 12 maja o godz. 18.00 – Bierzmowanie; 21 maja – I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i Szkoły Podstawowej Starym Lubiejewie godz. 12.30; 28 maja – I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3, godz. 12.30; Komunia św. Rocznicowa – 4 czerwca o godz. 12.30.
  13. W tygodniku Idziemy ciekawe artykuły m.in.: :Flaga ma znaczenie”, „Życie pasterza bez owiec traci sens”, „Zza seminaryjnej furty”, Dzieło ks. Blachnickiego”, „Chwalcie łąki umajone”. „U kodeńskiej Matki”.