4 Niedziela Adwentu 18.12.2022

IV Niedziela Adwentu, 18.XII. 2022 r.

1. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia- nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. „Msza św. Pasterska” będzie sprawowana o godz.  00. O godz. godz. 23.30  wspólne śpiewanie kolęd w kościele.
  2. W wigilię adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji  do godz. 12.00. Później kościół będzie zamknięty do godz. 22.00, z wyjątkiem kruchty.
  3. W pierwszy  i drugi dzień Bożego Narodzenia Msze św. w godz.: 7.00; 9.00; 11.00; 12.30;  00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00
  4. Jeszcze można zakupić świece na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na dzieła prowadzone przez Caritas. Cena świec – 20 zł.
  5. W sobotę 24 grudnia ks. Adam – nasz Wikariusz obchodzi imieniny. Msza św. w jego intencji w piątek 23 grudnia o godz. 18.00.
  6. W piątek 30 grudnie przypada Święto Świętej Rodziny.
  7. W sobotę   31 grudnia  zakończenie „Starego Roku”. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziękczynna za otrzymane łaski w roku 2022.
  8. Chrzty dzieci w I i II dzień Bożego Narodzenia o godz. 11.00. Spisanie akt chrzcielnych w kancelarii Pana Organisty 21 lub 22 grudnia od godz. 16.00. potrzebny jest akt urodzenia dziecka z USC. Przypominamy, że rodzicami chrzestnymi mogą być osoby wierzące i praktykujące, które były u bierzmowania.
  9. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w czwartek 22 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00.
  10. W piątek 23 grudnia od godz. 9.00 odwiedzamy chorych. z posługą sakramentalną chorych. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  11. We czwartek 29 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską tzw. „Kolędę”. Na tę wizytę duszpasterską bądźmy duchowo przygotowani. Będzie wspólna modlitwa, błogosławieństwo mieszkańców i domu. Należy przygotować krzyż, wodę święconą, dobrze by było Pismo Święte. Dzieci i młodzież niech przedstawią zeszyty z katechezy. Kolędę rozpoczynamy o godz.15.00. W soboty od godz. 9.00.
  12. Prosimy, aby z wiosek pojazd przybył po księdza na godz. 8.30. Z miasta, z dalszych ulic prosimy by pojazd przybył na 14.45, w przypadku gdy kolęda jest po południu. Jeżeli chodzi o ulice bliższe, to serdecznie prosimy aby także zawsze ktoś przyszedł po księdza i po zakończonej kolędzie księdza odprowadzono.
  13. .Z racji kolędy wierni składają ofiary na potrzeby kościoła jak i na „kolędę”. Prosimy o określenie jaka część ofiary przeznaczona jest na kościół jaka zaś na „kolędę”. Ofiary składane kościół przeznaczone są na różnego rodzaju prace przy kościele i obiektach parafialnych. Ofiary składane na „kolędę” są wyrazem wdzięczności Księżom za pełnioną posługę.
  14. Dzisiaj po Mszach świętych, przed kościołem, odbywa się zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja, którą przeprowadzają wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Ostrowi Mazowieckiej. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na stypendia dla uczniów z rodzin o niższych dochodach. Warto pomóc, ponieważ Fundacja w okresie przedświątecznym podwaja każdą zebraną złotówkę. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy pomocnej dzieciom z rodzin o niskich dochodach.
  15. Dzisiaj można nabyć książki z tekstami Ewangelii i komentarzami na rok 2022 – Wydawnictwa Zgromadzenia Księży Paulistów.
  16. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy: dzisiaj artykuły m.in. o Bożym Narodzeniu: „Dzisiaj w Betlejem”, „Emmanuel – z nami Bóg”, „Wieki bożonarodzeniowej tradycji”, z polityki: „Kto się zakiwał”, o nagości: „Nagość  po grzechu”, o Mickiewiczu i Słowackim: „Niepełne pojednanie”.  W dodatku – kalendarz na 2023 rok i obrzęd  wieczerzy wigilijnej. Cena w tym tygodniu – 7 zł.