33 Niedziela Zwykła 13.11.2022

1. W środę Święto MNP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Módlmy się za mieszkańców Litwy: Litwinów i Polaków.
2. W przyszłą niedzielę 20 listopada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz.18.00 Litania do NS Pana Jezusa i Akt Poświęcenia.
3. We wtorek 22 listopada wspomnienie św. Cecylii, patronki twórców, chórzystów, kantorów, zespołów muzyki i śpiewów liturgicznych. Msza św. w intencji Pana Organisty, Chóru, Scholi młodzieżowej i dziecięcej diakonii muzycznych grup parafialnych w niedzielę 20 listopada o godz. 9.00.
4. Dzisiaj po Mszy św. o 12.30, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia 1.Komunii św., na spotkanie.
5. Domowy Kościół zaprasza na nieszpory w intencji rodzin i nowych powołań kapłańskich we czwartek 17 listopada po Mszy św. o godz. 18.00
6. Ks. Marian wraz z Animatorami zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie dziś po Mszy św. o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.
7. Centrum Ewangelizacji Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na Kurs ALPHA dla młodzieży. Jest to cykl 10 spotkań. W programie wspólny posiłek, konferencja i czas na rozmowy. Zapraszamy młodzież z 7 i 8 klasy SP i Szkół Średnich. Pierwsze spotkanie już jutro, w poniedziałek 14 listopada o godz. 19.00 w sali Centrum Ewangelizacji (wejście od ul. Rataja).
8. Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA pod hasłem ”Effatha – otwórz się”, który odbędzie się w sobotę 19 listopada po Mszy św. o godz. 18.00.
9. Spotkanie dorosłych wolontariuszy do zbiórki żywności w sklepach, przed Bożym Narodzeniem, w ramach Caritas, odbędzie się w środę 16 listopada po Mszy św. o godz. 18.00 – w sali parafialnej.
10. „UWOLNIJ SIĘ. BĄDŹ SOBĄ!”. Szpital Powiatowy w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza rodziców/opiekunów prawnych dzieci i młodzieży oraz inne osoby, którym na sercu leży dobro dzieci i młodzieży na konferencję pt.: „Uwolnij się. Bądź sobą!”, na temat trudności związanych ze skutkami pandemii wśród dzieci i młodzieży oraz związanymi z tym uzależnieniami. Konferencja odbędzie się 18 listopada (piątek) w godzinach 9:00 – 15:00 w siedzibie Starej Elektrowni. Udział w konferencji jest bezpłatny. Wszystkie informacje zamieszone są w gablocie i na ulotkach z tyłu kościoła.
11. Fundacja „Kreatorzy marzeń” serdecznie zaprasza na spektakl „Do hymnu powstań” – o życiu i twórczości Józefa Wybickiego. Przedstawienie odbędzie się:
– dzisiaj 13 listopada o godz. 19.00 w Andrzejewie, ul. Srebińska 12 A (Szkoła Podstawowa)
-19 listopada godz. 17.00 w Starym Lubotyniu 7 (Szkoła Podstawowa)
12. Dzisiaj dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary do puszek po Mszach św. przed kościołem będą składane na pomoc mieszkańcom Ukrainy, którzy ucierpieli w prowadzonej wojnie.
13. W tygodniku Idziemy ciekawe artykuły m.in.: o Episkopacie Polski: „Episkopat po nowemu”, „Biskupi parlament?”, o pokusach: „Pokusa sławy”, o obrazie Jezusa Miłosiernego: „Poszukiwania najpiękniejszej wersji”, o polityce i społeczeństwie: „Rozpad światowego porządku”. Jest do nabycia miesięcznik: „Misyjne drogi.”