32 Niedziela Zwykła 06.10.2022

1. W piątek 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 7.00; 9.00; 11.00; i 18.00. Msza św. za Ojczyznę – z udziałem władz, o godz. 11.00. Po Mszy św. – dalszy ciąg uroczystości pod pomnikiem na placu Wolności. Udekorujmy flagami narodowymi urzędy, instytucje, szkoły, zakłady pracy, domy i posesje.

2. Biskup Łomżyński na piątek 11 listopada br. udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

3. W piątek 11 rocznica prekonizacji naszego Biskupa Janusza Stepnowskiego Biskupem Łomżyńskim. Pasterza Diecezji polecamy modlitwom wiernych.

4. Dzisiaj adoracja NS Wspólnoty NS i Niepokalanej oraz KŻR przy Wspólnocie po Mszy św. o godz. 12.30 do 16.00.

5. Zapraszamy na listopadowy Wieczór Uwielbienia w radości świętych, który odbędzie się w dziś, po Mszy św. o godz. 18.00. Uwielbiajmy Pana w obecności świętych!

6. Jutro – 7 listopada po Mszy św. o godz.18.00 adoracja NS w ciszy – Odnowy w Duchu Świętym.

7. W środę 9 listopada, po Mszy św. o godz. 18.00 Męski Różaniec. Do modlitwy mężczyzn zaprasza grupa parafialna „Rycerze Kolumba”

8. Ks. Marian wraz z Animatorami zaprasza kandydatów do bierzmowania na spotkanie w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 16.00.Obecność obowiązkowa.

9. Dnia 3 listopada rozpoczęły się rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Rekolekcje prowadzi Ks. Andrzej Łada z Zambrowa wraz z grupą osób świeckich. Można jeszcze dołączyć do grona rekolektantów. Kolejne spotkanie odbędzie się w czwartek 10 listopada o godz. 18.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika. Można też wziąć ulotkę z informacjami, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Organizatorzy zapraszają.

10. “Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”. Zapraszamy na Mszę świętą w intencji trzeźwości i wolności od nałogów w najbliższy czwartek 10 listopada o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w sali parafialnej o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka.

11. Za tydzień, 13 listopada, po Mszy św. o 12.30, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia 1.Komunii św., na spotkanie.

12. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary do puszek zbierane przed kościołem będą przeznaczone na pomoc mieszkańcom Ukrainy, którzy ucierpieli w prowadzonej obecnie wojnie.

13. W tym roku Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Grajewie, w sobotę 19 listopada. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania, młodzież licealną oraz studentów. Zapisy u ks. Mariana Koszt 60 zł.

14. Na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży, w ramach jesiennej zbiórki dary złożyli: ziemniaki, buraki i ofiarę pieniężną mieszkańcy ze Wsi Guty Bujno, ofiarę pieniężną ze wsi Pałapus i Podborze, osoby indywidualne: gruszki, miód i orzechy włoskie. Bóg zapłać.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy ciekawe artykuły o odzyskaniu niepodległości przez Polskę: ”Iskry niepodległej”, „Bohaterowie naszej niepodległości”, „Bój za Eden nad Wisłą”, o nauczaniu: „Oświata – szansa dla Kościoła”, o samobójstwach: „Wsparcie bez oceniania”, o umieraniu: „Sens śmierci”. Jest też do nabycia L’Osservatore Romano.